Rusza wnioskowanie o dopłaty do prywatnego przechowywania

Od 7 maja można wnioskować o dopłaty do prywatnego przechowywania odtłuszczonego mleka w proszku, masła, serów, mięsa bydła w wieku ośmiu miesięcy życia i więcej oraz mięsa baraniego i koziego w wieku poniżej 12 miesiąca życia.

1

Foto: DEZALB z Pixabay

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi apeluje o szybkie składanie wniosków, albowiem decydująca jest w tym przypadku kolejność zgłoszeń. Minister Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, iż podejmowane starania o podjęcie pilnych działań na rynkach rolnych przez Komisję Europejską przyniosły skutek. Teraz to od samych producentów zależy czy środki na prywatne przechowywanie mleka i mięsa trafią do polskich przedsiębiorców – zaznaczył.

We wcześniejszym materiale przedstawiliśmy pakiet działań na rynkach rolnych przyjęty przez Komisję Europejską, który znajdą Państwo tutaj.

Na podstawie przyjętych projektów rozporządzeń Komisji Europejskiej aktywowanych jest pięć mechanizmów prywatnego przechowywania. Dopłaty do prywatnego przechowywania są jednym z elementów działań interwencyjnych na rynkach rolnych w Unii Europejskiej. Poprzez zmagazynowanie nadwyżki towarów, które nie mogą w tym czasie trafić na rynek – upatruje się uniknięcia fluktuacji cen. Wsparcie pozwoli zakładom przetwórczym, przetrzymać dany towar i wprowadzić go na rynek w dogodniejszym dla określonego sektora czasie – podaje Ministerstwo Rolnictwa.

Z podanych przez Ministerstwo informacji, wniosek o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem skrytki ePUAP lub wysyłając e-mailem na adres: kontakt@kowr.gov.pl lub bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej w Centrali KOWR (01-207 Warszawa, ul. Karolkowa 30), a także listownie.

Na stronie internetowej ARiMR zamieszczono informacje szczegółowe oraz formularze wniosków.

Realizacją projektu zajmuje się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który działa na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Magdalena Kołodziejek
Źródło: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/od-jutra-wnioski-na-doplaty-do-prywatnego-przechowywania

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: prywatnego; przechowywania; dopłaty; rynkach; rolnych; ; działań; mięsa; czasie; komisję; ministerstwo; który; wnioskowanie; można; które; sektora; europejskiej.; elektron;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »