Rolniku, masz odpady rolnicze (folia, siatka, sznurek itp.)? Zgłoś się do swojego urzędu gminy!

Rolniku, masz odpady rolnicze (folia, siatka, sznurek itp.)? Zgłoś się do swojego urzędu gminy!

9 września ruszył nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą składać wnioski w okresie 9 września – 20 grudnia 2019 r. w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie (GWD), a w przypadku braku podpisu elektronicznego, oprócz przesłania wersji elektronicznej należy złożyć wygenerowany przy użyciu GWD wydruk wniosku, zawierający na pierwszej stronie kod kreskowy oraz oświadczenia podpisane zgodnie z zasadami reprezentacji wnioskującego, bezpośrednio w kancelarii Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki albo przesłać o NFOŚiGW drogą pocztową lub kurierem.

Dotację w wysokości 500 zł/t gminy mogą uzyskać na przedsięwzięcia w zakresie, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Rolnicy, którzy chcą oddać folie i odpady porolnicze powinni domagać się wskazania przez gminę miejsca, w którym mogą składać odpady. Gmina natomiast powinna jak najszybciej złożyć w NFOŚiGW wniosek o środki na ich utylizację.

Szczegóły: http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/usuwanie-folii-rolniczych/nabor-2019/

 

 Źródło
 Warmińsko - Mazurska Izba Rolnicza
 http://www.wmirol.org.pl
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: odpady; rolniku; ; rolnicze; (folia; ; siatka; ; sznurek; itp.)?; zgłoś; swojego; urzędu; nfoŚigw; składać; odpadów; złożyć; września; wniosków; wersji; elektronicznej; gminy!; si;
 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »