Relacja ze szkolenia – Wybrane działania PROW 2014-2020

W dniu 3 października 2019 roku w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Poznaniu odbyło się szkolenie dotyczące operacji realizowanych w ramach PROW 2014-2020 tj.:
- „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”,
- „Rozwoju przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych”,
- „Modernizacji gospodarstw rolnych – nawodnienia w gospodarstwie rolnym” (obszar E).

Szkolenie skierowane było dla doradców Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych oraz prywatnych podmiotów doradczych i miało na celu przybliżenie zagadnień dotyczących wprowadzonych zmian w aktualnych naborach wniosków, jak również warunków ubiegania się o środki w związku z uruchomieniem Poddziałania 4.1.3 Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze nawadniania w gospodarstwie”.


Podczas szkolenia szczegółowo zostały omówione kwestie związane z odpowiednim przygotowaniem wniosków w ramach operacji dotyczących podejmowania działalności pozarolniczej. Wskazano najczęściej popełniane błędy w dotychczasowych naborach wniosków, w tym interpretacje dla wybranych zagadnień. Omówiono także nowe zasady dotyczące zatrudnienia, ubezpieczeń, wysokości premii oraz kryteriów oceny wniosków.
 

Uwaga doradców skupiła się na nowym programie dot. nawadniania w gospodarstwach rolnych w ramach operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych”, w szczególności kwestii technicznych związanych z pozwoleniami wodno-prawnymi, opomiarowaniem wodomierzy, wskaźników dotyczących oszczędności wody itp.
 

W szkoleniu wzięło udział ponad 40 doradców. Spotkanie stanowiło doskonałą możliwość do dyskusji i wymiany informacji na temat w/w zagadnień. Uczestnicy mieli także możliwość zadania pytań i wyjaśnienia nieścisłości bądź wątpliwości związanych z procesem aplikowania i rozliczania środków w ramach ww. operacji.
 

Dziękujemy Państwu za aktywny udział w szkoleniu a pracownikom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego w Poznaniu za wsparcie merytoryczne szkolenia.

 

 

 

 

 

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

031cacb35d79c69c197e0b1a3fb9cb66
TAGI: ramach; szkolenia; dotyczących; 2014-2020; operacji; gospodarstw; doradztwa; rolnych; nawadniania; relacja; związanych; działalności; zagadnień.; szkoleniu; wniosków; ; możliwość; nabora;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »