RELACJA Z PIKNIKU WIEPRZOWEGO W KUPIENINIE

W dniu 6 września  2014 r. Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała na zlecenie Krajowej Rady Izb Rolniczych  Piknik Wieprzowy, który został sfinansowany ze środków finansowych Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Piknik zorganizowano w Kupieninie przy okazji dożynek gminy Świebodzin. Głównym celem imprezy było promowanie i propagowanie spożycia mięsa wieprzowego wysokiej jakości, z podkreślaniem jego walorów smakowych oraz polskiej tradycji masarniczej.

Licznie uczestniczący goście mieli okazję skorzystać z degustacji doskonałych potraw z wieprzowiny, tj. dań z grilla, szaszłyków, pieczonych szynek i prosiaków, swojskiej kiełbasy, różnych wędlin wysokiej jakości z lokalnych zakładów mięsnych. Ponadto dla wszystkich – dla dzieci, młodzieży i dorosłych – przygotowano wiele atrakcji i konkursów edukacyjnych związanych z  mięsem wieprzowym, np. rozpoznawanie i nazywanie części tucznika, wykonaj polecenie z balonika „Baloniada”, wyścig świnek oraz szereg konkursów plastycznych. Każde uczestniczące w konkursie dziecko otrzymało upominek lub nagrodę niespodziankę. Cloun i szczudlarz skutecznie zachęcał dzieci  i rodziców do uczestnictwa w konkurencjach. Dla dorosłych został przygotowany konkurs wiedzy, w którym nagrodami był sprzęt AGD oraz konkursy sprawnościowe, np. balonowe schabowe, wyścigi świniopasów. W konkursie kulinarnym pn. „Danie jednego talerza” wzięło udział  6 sołectw. Imprezę uświetniły występy na scenie zespołów ludowych: Osoria ze Szczańca, Zespól ludowy z Ołoboku, Dąbrowszczanka  oraz  młodzieżowy Big Band z SDK w Świebodzinie. Pogoda sprzyjała wszystkim działaniom Pikniku Wieprzowego, uczestnicy otrzymywali materiały edukacyjne i informacyjne o mięsie wieprzowym a  atmosfera pikniku tak się podobała, że proponowano częstsze imprezy promocyjne.  Piknik Wieprzowy doskonale wpasował się w powiat świebodziński Ziemi Lubuskiej, który słynie z hodowli trzody chlewnej.

mp


Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

IMG 1356 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; pikniku; wieprzowego; ; mięsa; relacja; dorosłych; imprezy; który; konkursów; wysokiej; został; konkursie; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »