Przenośne akumulatorowe oświetlenie LED od firmy Drava

Okres żniw to czas wytężonej pracy w polu i obejściu. Pracuje się od świtu do zmroku a częstokroć i dłużej. Co jeśli traktor, kombajn czy inna maszyna psuje się w polu i należy ją szybko naprawić? Wtedy albo czeka się do rana albo oświetla się miejsce naprawy z innego pojazdu. Nie zawsze jest jednak czas i okoliczności pozwalające na wykonanie naprawy w takich warunkach. Często miejsce awarii jest trudno dostępne, część mało widoczna a inne pojazdy potrzebne w polu. Z pomocą przychodzą mobilne systemy oświetlenia Peli. Oświetlenie tego typu zestawem znacznie ułatwia pracę mechanika i szybkość usunięcia awarii co dla dużych gospodarstw rolnych jest kluczową sprawą.

 

drava peli rals w pracy

Każdy przenośny system oświetlenia pola akcji Peli posiada własny akumulator pozwalający na pracę od 8 do 26 godzin lub dłużej w przypadku większych zestawów wielomasztowych. Tego typu urządzenie generuje silny ale rozproszony strumień światła dający do 6 000 lumenów w przypadku pojedynczego reflektora. Jest to wystarczająco dużo żeby oświetlić obszar o powierzchni 1000 m² ale też aby przeprowadzić naprawę punktową. Reflektory LED zbudowane na diodach High Flux posiadają gwarancję żywotności minimum 50 000 godzin pracy. Akumulatory użyte w zestawach są przeznaczone do pracy z głębokim rozładowaniem więc ilość cykli które mogą przepracować to 500-1000 ładowań. Są też wykonane w standardowych rozmiarach i technologii którą oferuje większość producentów akumulatorów. Nie ma więc problemu z wymianą akumulatora co 4-5 lat w zależności od częstotliwości użytkowania. Poniżej omówimy najpopularniejsze modele oświetlenia mobilnego Peli.

 

Podstawowe zalety systemów oświetlenia:

- brak konieczności użycia agregatu lub innego pojazdu

- brak hałasu

- brak spalin

- brak przewodów elektrycznych

- brak szkła

- praca w każdej temperaturze i deszczu

- bezpieczne napięcie zasilania 12V DC

- wersja do pracy w strefie zagrożonej wybuchem gazu

 

drava peli rals 9430 1

 

Najstarszy wciąż ulepszany model oświetlenia mobilnego Peli 9430 popularnie wyposażony jest w maszt sięgający 80 cm wysokości. Maszt posiada przewód który pozwala na zdjęcie go i doświetlenie miejsca ręcznie do odległości 2 metrów. Można w ten sposób doświetlać miejsca bardzo niedostępne. Zestaw pracuje w trybie pełnej i połowy mocy od 8 do 15 godzin. Czas ładowania to średnio 6 godzin. Moc generowana prze reflektor to 3 000 lumenów. Zestaw jest wykonany z tworzywa ABS co sprawia że jest bardzo odporny na uderzenia, wodę oraz łagodne ługi i kwasy. Waży 10 kilogramów. Obsługa jest prosta i ogranicza się do przycisku włącz/przełącz/wyłącz. Popularny w straży pożarnej, wodociągach i energetyce. Ta najaśnica LED sprawdza się przy punktowych naprawach i pracach wykonywanych w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

 

drava peli rals 9490

 

Kolejny model który jest bardzo uniwersalny to Peli 9490. Ten zestaw powstał po latach doświadczeń i podpowiedzi klientów. Baza zestawu jest bardzo stabilna i powala na bezpieczne przewożenie lampy każdym środkiem transportu. Akumulator jest zabudowany w obudowie ale wpinany w specjalny uchwyt co pozwala swobodnie go wyciągać i stosować zamiennie kilka akumulatorów. Lampa wyposażona jest w pasek do noszenia na ramieniu co sprawia że 14 kg jest łatwiejsze do przeniesienia na większe odległości. Maszt jest zintegrowany a przewód ukryty wewnątrz co sprawia, że nie jest podatny na uszkodzenia. Wysokość masztu sięga do 180 cm co pozwala oświetlić duże powierzchnie pracy na przykład przy załadunku buraków. Regulacja mocy lampy odbywa się za pomocą dwóch przycisków – tryby fabryczne lub całkowicie płynnie w zakresie 1-100%. Lampa generuje maksymalnie 6 000 lumenów co jednak konieczne jest tylko przy oświetlaniu dużego obszaru. Normalnie wystarcza do pracy połowa tej mocy.

 

drava peli rals 9480

 

System oświetlenia 9480 jest ewolucją modelu 9430 w standardzie modelu 9490. Jest mały, ma zintegrowany 80 centymetrowy maszt i wyciągalny akumulator. Sprawdzi się przy stacjonarnych naprawach maszyn rolniczych.

 

W ofercie znajdują się także inne zestawy oświetlenia Peli, latarki czołowe oraz ręczne latarki atex. Dla najbardziej wymagających oferujemy wykonania do pracy w strefach zagrożonych wybuchem gazu i pyłu. Jeśli potrzebujesz prezentacji sprzętu w swoim gospodarstwie także skontaktuj się z nami. Skontaktuj się z nami w celu przygotowania indywidualnej wyceny.

 

Dystrybutor marki Peli Drava s.c.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

drava peli rals w pracy
TAGI: oświetlenia; bardzo; oświetlenie; zestaw; pozwala; awarii; wybuchem; także; latarki; jednak; posiada; zintegrowany; bezpieczne; oświetlić; modelu; pracę; lumenów; pomocą; sprawia; akumul;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »