Polska żywność smakuje w Nitrze

Polska żywność smakuje w Nitrze Sprawdź jak „Polska smakuje” to hasło przewodnie tegorocznego, polskiego wystąpienia na odbywających się w Nitrze Targach Agrokomplex 2013. Targi te to największa tego typu impreza na Słowacji.

– Będziemy promować czeską, słowacką i polską żywność. To jest wspólny interes naszych państw. Jesteśmy sąsiadami i jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni – powiedział podczas zwiedzania targów minister Stanisław Kalemba.

Polski sektor spożywczy reprezentowany jest na targach w Nitrze przez 24. wystawców i 6. stowarzyszeń branżowych. Produkty regionale i tradycyjne na specjalnym stoisku prezentuje województwo świętokrzyskie. Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi przedstawia natomiast produkty najwyższej jakości, które uzyskały znak Programu „Poznaj Dobrą Żywność” oraz produkty ekologiczne.

- Polska żywność jest smaczna, zdrowa i bezpieczna – podkreślają polscy przedsiębiorcy, którzy prezentują na targach swoje produkty. Nie brakuje tu wyrobów wędliniarskich zarówno z mięsa czerwonego, jak i drobiu, a także nabiału, pieczywa, wyrobów cukierniczych, warzyw, owoców i ich przetworów oraz soków i alkoholi.

Pokazy kulinarne, degustacje polskich potraw i produktów to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla gości odwiedzających polskie stanowiska.

Podczas pobytu w Nitrze polski minister spotkał się z ministrami rolnictwa Słowacji i Czech.

– Naszym wspólnym celem jest spełnianie potrzeb i oczekiwań konsumentów poprzez zapewnienie żywności wysokiej jakości i wzrost efektywności w zakresie wymiany handlowej. Naprawiamy nasze kontakty, prowadzimy rozmowy, aby lepiej współpracować – zaznaczył.

Słowackich dziennikarzy, z którymi spotkał się podczas konferencji prasowej minister Kalemba zachęcał do skosztowania tradycyjnych wyrobów: polskiego chleba, serów, szynki, oraz różnego rodzaju słodyczy.

Targi Agrokomplex w Nitrze odwiedza ok. 50 tys. zwiedzających. Można tu spotkać nie tylko Słowaków, ale także licznie przyjeżdżających Czechów, Ukraińców, Rosjan, Węgrów, Austryjaków i Niemców.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Polska zywnosc smakuje w Nitrze width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: targach; produkty; minister; rolnictwa; polska; żywność; ; rozwoju; podczas; jesteśmy; spotkał; wyrobów; agrokomplex; także; smakuje; polskiego; spełnianie; jakości; wsp&;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »