Polacy zainteresowani dobrostanem zwierząt. Ponad 82% mieszkańców terenów wiejskich uważa, że hodowla zwierząt futerkowych w Polsce powinna być dopuszczalna.

322. kwietnia branża hodowców zwierząt futerkowych w Polsce uruchomiła program „Otwarte Fermy”. Inicjatywa zgromadziła kilkuset odwiedzających, którzy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują fermy zlokalizowane w pięciu województwach.


Inauguracja programu „Otwarte Fermy” miała miejsce na 6 fermach zlokalizowanych na terenie województw Wielkopolskiego, Lubuskiego, Lubelskiego, Małopolskiego i Zachodniopomorskiego. Fermy znajdujące się na terenie tych województw stanowią ponad 80% istniejących w Polsce.


Największym zainteresowaniem cieszyła się ferma zlokalizowana w Nowogardzie w województwie Zachodniopomorskim, którą odwiedziło ponad 100 osób zainteresowanych hodowlą zwierząt futerkowych.
Każda z grup zwiedzających fermę była oprowadzana przez przewodnika, który opowiadał o funkcjonowaniu fermy oraz wszystkich aspektach związanych z prowadzeniem hodowli zwierząt futerkowych.


„Cieszy nas fakt, że Polacy tak chętnie skorzystali z możliwości odwiedzenia ferm w ramach zainaugurowanego przez nas programu. To pokazuje, że Polacy starają się szukać informacji na temat naszej branży u źródła. Program „Otwarte Fermy” będzie kontynuowany, a jego kolejna odsłona planowana jest jeszcze w tym roku” – mówi Kamil Chojnicki, Wiceprezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych.


Wszystkie osoby, które odwiedziły fermy w całej Polsce, wzięły udział w badaniu ankietowym.
Wynika z niego, że 83% zmieniło swoją opinię o hodowli zwierząt futerkowych na lepszą po wizycie na fermie, a 17% stwierdziło, że ich opinia o działalności ferm jest niezmiennie dobra.


Z badania ankietowego przeprowadzonego bezpośrednio przez branżę hodowców zwierząt futerkowych podczas realizacji programu „Otwarte Fermy” wynika także, że ponad 90% osób, które odwiedziło fermy, na co dzień zamieszkuje tereny wiejskie.


Jednocześnie branża hodowców zwierząt futerkowych właśnie poinformowała, że badania opinii publicznej przeprowadzone przez IPSOS na zlecenie FUR EUROPE wskazują, że 82,49% mieszkańców obszarów wiejskich w Polsce dopuszcza hodowlę takich zwierząt w Polsce tak długo jak dba się o ich dobro, a hodowcy przestrzegają przepisów prawa.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

3
TAGI: zwierząt; futerkowych; polsce; hodowców; „otwarte; polacy; fermy”; wiejskich; program; hodowli; terenie; które; badania; programu; województw; branża; zainteresowani;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »