shiuz__750 x 100 px_1

Piknik Wieprzowy w Brwinowie

IMG 785327 sierpnia 2017 r. w Brwinowie Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowała Piknik Wieprzowy sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Celem Pikniku było zaprezentowanie walorów jakościowych i smakowych polskich produktów z polskiego mięsa wieprzowego. Impreza towarzyszyła obchodom Święta Ulicy Pszczelińskiej w Brwinowie.

W czasie trwania Pikniku konferansjerzy, hostessy oraz obsługujący stoiska zachęcali uczestników do odwiedzenia stoiska z bezpłatną degustacją produktów wieprzowych, informowali o walorach zdrowotnych i odżywczych wieprzowiny i jej znaczeniu w codziennej diecie, rozdawali materiały informacyjne na temat mięsa wieprzowego i jego przetworów oraz przekazywali informacje o finansowaniu imprezy z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, zachęcali do wzięcia udziału w konkursach dzieci i dorosłych. Dzięki tym działaniom przeprowadzona degustacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można było spróbować szerokiej gamy wyrobów z mięsa wieprzowego. Były potrawy z grilla, potrawy przyrządzane na zimno i na gorąco.

IMG 7808 IMG 7830 IMG 7840

Bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników cieszyły się konkursy, które miały na celu informowanie dzieci o zawartości składników odżywczych w mięsie wieprzowym. W formie nauki poprzez zabawę w czasie Pikniku przeprowadzano konkursy wiedzy oraz konkurencje sprawnościowe. zabawy i gry dla najmłodszych przyciągały dzieci, które dowiadywały się o znaczeniu uwzględniania wieprzowiny w codziennej diecie.

W trakcie trwania Pikniku odwiedzający mogli także obejrzeć koncert zespołu ludowego.

Więcej zdjęć w galerii >>>

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

IMG 7853
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: mięsa; pikniku; wieprzowego.; piknik; wieprzowy; brwinowie; stoiska; które; czasie; trwania; uczestników; znaczeniu; codziennej; wieprzowiny; odżywczych; najmłodszych; potrawy; zachę;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »