Artykuł o Tematyce EkologicznejPałuckie Targi Rolne i Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

 
plakat2019 rgbXXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbędą się w dniach 24-25 sierpnia 2019 r. na terenie inwestycyjnym Grupy Arche przy ul. Kl Janickiego. 
     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.
     Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 10.30 a 18.00, a w niedzielę - między 9.00 a 17.15. Przez 20 lat odbywały się na plaży nad Jeziorem Czaple w Żninie, a od 2017 roku mają nową lokalizację i odbywają się nad drugim żnińskim jeziorem - Jeziorem Dużym.
     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa oraz Urzędu Miejskiego w Żninie. We współpracę organizacyjną zaangażowani są także Grupa Arche oraz Regionalne Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza.
     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2003 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.
     Na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wystawiane są króliki, drób, gołębie, szynszyle i inne drobne zwierzęta. Kwalifikację zwierząt na wystawę prowadzą związki hodowców, ocena dokonywana jest przez wyspecjalizowane komisje. Najlepsze i najładniejsze zwierzęta otrzymują tytuły czempionów, a ich właściciele i hodowcy dostają puchary.
Podczas targów jest także wręczany puchar publiczności oraz puchary dla firm, które prezentują najciekawszą ofertę w poszczególnych branżach.
Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl.


Program Pałuckich Targów Rolnych
Sobota, 24 sierpnia 2019
10.30 - otwarcie Targów
15.00 - ogłoszenie championów Wystawy Drobnego Inwentarza
16.30 - pierwsze losowanie nagród dla publiczności
18.00 - zakończenie pierwszego dnia Targów
19.00 - rozdanie pucharów wystawcom - scena na Rynku


Niedziela, 25 sierpnia 2019
9.00 - początek drugiego dnia Targów
12.00 - rozdanie dyplomów uczestnictwa w Wystawie Drobnego Inwentarza
13.15 - drugie losowanie nagród dla publiczności
16.45 - trzecie losowanie nagród dla publiczności
17.00 - wręczenie nagrody publiczności Pałuckich Targów Rolnych
17.15 - zakończenie Targów

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

plakat2019 rgb
TAGI: pałuckie; zwierząt; hodowlanych; pałucka; targów; wystawa; drobnego; jeziorem; sierpnia; losowanie; nagród; między; rozdanie; odbywają; pałuckich; rolnych; samych; zakończenie; wy;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »