PSH zacieśnia współpracę naukową z Instytutem Zootechniki w Balicach

PSH zaciesnia wspolprace naukowa z Instytutem Zootechniki w Balicach 380 3Polish Snail Holding z Elbląga, światowy lider w produkcji gotowych produktów spożywczych ze ślimaków, zacieśnia współpracę z Instytutem Zootechniki w Balicach. Współpraca zakłada badanie obecnych i nowych linii ślimaków oraz wzorcowej hodowli tych zwierząt.

Polish Snail Holding od dłuższego czasu, z powodzeniem współpracuje z uznanym w Polsce i Europie w dziedzinie hodowli ślimaków – dr hab. Maciejem Ligaszewskim. Te działania mają na celu dostarczenie hodowcom, współpracującym z Polish Snail Holding, jak najlepszej linii ślimaków hodowlanych oraz jak najszerszej wiedzy o hodowli tych zwierząt.

- Dr hab. Maciej Ligaszewski to niekwestionowany w naszym kraju autorytet w dziedzinie hodowli ślimaków i badaniu tych zwierząt. Polish Snail Holding zacieśnia współpracę zarówno z doktorem Maciejem Ligaszewskim, jak i z Instytutem Zootechniki w krakowskich Balicach – informuje Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding w Elblągu.

Efektem tej współpracy była kolejna wizyta przedstawicieli Polish Snail Holding w Instytucie Zootechniki w Balicach. Tym razem spotkanie z dr.hab Maciejem Ligaszewskim skupione było na omówieniu najbliższych, wspólnych planów badawczych.

W trakcie spotkania zapoznano się także z nową linią ślimaka z gatunku Helix lucorum z Turcji.

- Współpraca naszej firmy z dr hab. Maciejem Ligaszewskim będzie się jeszcze bardziej zacieśniać, naszym celem jest połączenie biznesu, przemysłu z nauką, jednak o szczegółach nowatorskiego projektu poinformujemy wkrótce – dodaje Damian Gajewski.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

Polish Snail Holding
ul.
Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

125ml milk

PSH zaciesnia wspolprace naukowa z Instytutem Zootechniki w Balicach 380 3
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: holding; polish; hodowli; zootechniki; ślimaków; polsce; instytutem; ; jakości; najwyższej; dziedzinie; naszym; także; damian; ślimaka; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »