Oświetlenie specjalnie dopasowane do fizjologii krowy

 Innowacyjne oświetlenie DeLaval LED
Oświetlenie specjalnie dopasowane do fizjologii krowy

 

 

 

 

 

 

 

Firma DeLaval wprowadza na rynek nowy rodzaj oświetlenia do obór uwzględniający fizjologię krowy – lampy DeLaval LED o unikalnym połączeniu światła białego i niebieskiego.

webimage D3BC0976 299A 4FD6 8F99F85004BDD96BOdpowiednie oświetlenie obory jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na krowy. Badania naukowe potwierdzają, że dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu w oborze rośnie wydajność mleczna krów, można także zauważyć szybszy wzrost i gotowość do pierwszej inseminacji u jałówek. Krowy mleczne powinny mieć zapewnione odpowiednie oświetlenie przez 16 godzin na dobę oraz 8 godzin ściemnionego światła nocnego.

Oko krowy ma budowę odmienną od ludzkiego, w związku z tym oświetlenie dla nich powinno być specjalnie dobrane, zarówno, jeśli chodzi o jego natężenie jak i długość fali światła.

Lampa LED firmy DeLaval wykorzystuje doświadczenia naukowe. Oświetlenie DeLaval emituje specyficzny mix światła białego i niebieskiego, który jest optymalny dla krów oraz dla obsługi. Może być wyposażona w 4 lub 5 rzędów diod LED. Jeden z rzędów posiada diody emitujące światło białe i niebieskie, dzięki któremu uzyskujemy optymalną długość fali. Pozostałe rzędy mają wbudowane tylko i wyłącznie białe diody. Konstrukcja soczewek zapewnia optymalną dystrybucję światła na boki, a odpowiedniej wielkości radiatory zapobiegają przegrzewaniu się lamp podczas pracy. Cały system może być sterowany automatycznie, w którym sygnał z czujnika zmierzchowego dostosowuje oświetlenie do rzeczywistych warunków w oborze. System jest ekonomiczny w użyciu.


Podsumowanie:

  • Unikalne oświetlenie typu LED dające odpowiedni mix kolorów - pozytywny wpływ na produkcję mleka.
  • Prawidłowe rozprowadzenie światła na boki – optymalne oświetlenie powierzchni
  • Znaczące oszczędności na kosztach użytkowania LED – 75% oszczędność energii w porównaniu do dzisiejszych lamp wyładowczych
  • Trwałość, wysoka jakość

Opracowane: mgr inż. Piotr Mańkowski
Solution Manager DeLaval

Więcej informacji u Autoryzowanych Dealerów DeLaval oraz na www.delaval.pl

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

webimage D3BC0976 299A 4FD6 8F99F85004BDD96B
TAGI: oświetlenie; delaval; światła; specjalnie; ; fizjologii; dopasowane; optymalną; godzin; dzięki; system; białe; rzędów; długość; białego; podczas; zapobiegają; przegrzewaniu; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »