Nowoczesne technologie w chowie bydła mlecznego - relacja ze szkolenia

nowoczesne szkolenieCentrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie wraz z Oddziałem w Poznaniu, w drugiej połowie września, zorganizowało cykl trzydniowych szkoleń z zakresu „Nowoczesnych technologii w chowie bydła mlecznego”. Szkolenia odbyły się w ramach projektu opracowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

W szkoleniach wzięło udział 90 osób. W większości byli to doradcy rolniczy z Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Izb Rolniczych a także nauczyciele ze szkół rolniczych i doradcy prywatni z terenu całej Polski. W pierwszym i trzecim dniu zajęcia zostały przeprowadzone w trybie stacjonarnym w formie wykładów dotyczących światowych trendów w produkcji mleka, współczesnych technologii budowy i wyposażenia obór, prawidłowego żywienia krów wysokomlecznych oraz profilaktyki i leczenia chorób w chowie bydła mlecznego oraz możliwości finansowania inwestycji w gospodarstwa rolne w nowej perspektywie budżetowej UE. Swoje wykłady zaprezentowali przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, pracownicy naukowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W drugim dniu cyklu szkoleń odbyły się wizyty w gospodarstwach specjalizujących się w produkcji mleka. Uczestnicy mogli obejrzeć nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie warunków utrzymywania zwierząt oraz systemów udojowych. Były to obory wyposażone w sprzęt wiodących firm na polskim rynku. Gospodarze opowiedzieli jak sprawdza się zastosowany system w danej oborze, wymienili jego wady i zalety. Przedstawiciele firm DeLaval i Lely uzupełnili wiedzę z dostosowania obór do prawidłowego funkcjonowania i spełniania warunków dobrostanu zwierząt oraz wyposażenia w sprzęt umożliwiający usprawnienie pracy w gospodarstwach specjalizujących się w chowie krów mlecznych.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników zarówno w części stacjonarnej, jak i terenowej. Wysoko oceniono przekazane informacje oraz dobór wykładowców. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz płytę DVD z filmem „Nowoczesne technologie w chowie bydła mlecznego”, którego dystrybucja odbyła się w ramach projektu. Film „Nowoczesne technologie w chowie bydła mlecznego został przekazany do wszystkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych i Szkół Rolniczych jako narzędzie pracy doradczej i edukacyjnej. Wszystkich zainteresowanych filmem zapraszamy na kanał filmowy Centrum Doradztwa Rolniczego, gdzie prezentujemy w pięciu częściach film pt. „Nowoczesne technologie w chowie bydła mlecznego”.

Tytuły poszczególnych odcinków:
1.    Wygodna uwięziówka
2.    Nowocześnie z halą udojową
3.    Krowy na karuzeli
4.    Robot w oborze
5.    Kosmiczne technologie


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

nowoczesne szkolenie
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bydła; chowie; doradztwa; technologie; rolniczych; mlecznego; ramach; rolniczego; nowoczesne; szkolenia; „nowoczesne; prawidłowego; centrum; krów; szkół; doradcy; ośrod;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »