Białostocki BARTER S.A. rozszerza działalność w zakresie dystrybucji nawozów. Na wiosnę spółka uruchamia nowy segment dla hobbystów i wprowadza nowe produkty - Pinovit i Bioviton.
Barter, znany głównie jako dystrybutor węgla kamiennego i gazu ziemnego, od wielu lat na masową skalę zajmuje się także handlem i produkcją nawozów.
- Stale umacniamy swoją pozycję na krajowym rynku nawozów mineralnych; nasza sprzedaż w tym sektorze rokrocznie rośnie o 20-30 proc - mówi Bogdan Rogaski, prezes spółki. – To efekt naszej polityki jakości, przy zachowaniu konkurencyjnych cen, a także wcześniejszych inwestycji w infrastrukturę magazynowo - produkcyjną, usprawniającą przeładunek, konfekcjonowanie i
logistykę towarów.
Do tej pory Barter SA produkował i sprzedawał na masowa skalę nawozy dla rolnictwa i ogrodnictwa. W tym roku spółka wyszła naprzeciw rynkowemu zapotrzebowaniu i na wiosnę uruchamia nowy segment, adresowany do hobbystów – działkowców, właścicieli przydomowych ogródków itp.
- Tworzymy nową parasolową markę Gardenia, w której docelowo znajdzie się ok. 25 produktów – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju Barter SA.
W kwietniu od obrotu trafią dwa nowe produkty spółki. Pinovit to profesjonalny nawóz do iglaków, pakowany w 5-kilogramowe wygodne wiaderka. Z kolei Bioviton jest bogatym w wartości odżywcze produktem do nawożenia trawników, który trafi do obrotu w 10-kilogramowych opakowaniach.
– Zamierzamy też rozwijać kolejne segmenty - ogrodnictwa i kwiaciarstwa – dodaje Grzegorz Dworakowski. - To specyficzna grupa odbiorców, zasilająca swoje uprawy metodą fertygacji, czyli poprzez nawożenie rozpuszczonym w wodzie nawozem. I takie produkty również im zaproponujemy.
Oznacza to, że oferta spółki w zakresie nawozów będzie kompleksowa, co w konsekwencji przełoży się na dalszy wzrost sprzedaży w tym segmencie.
Barter SA prowadzi sprzedaż nawozów azotowych, potasowych i wieloskładnikowych w oparciu o terminal przeładunkowy w Sokółce. Baza magazynowo-produkcyjna, o łącznej powierzchni kilkunastu tysięcy m.kw, wyposażona w zespół taśmociągów umożliwia automatyczny rozładunek wagonów, sprawny przeładunek, konfekcjonowanie i wprowadzanie towaru do obrotu.