Nowe koła branżowe UPEMI

 

 

Koła UPEMI10 lipca powołano koło Producentów Trzody Chlewnej oraz Koło Producentów i Hodowców Bydła. Ich celem jest reprezentowanie interesów rolników oraz promocja branży w kraju i poza jego granicami.

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego powołała kolejne koła branżowe w ramach rozszerzania struktur organizacyjnych. To także odpowiedź na potrzeby hodowców i producentów trzody chlewnej oraz bydła, którzy oczekują kształtowania jednolitego stanowiska w istotnych kwestiach związanych z ich działalnością.

Koło Producentów Trzody Chlewnej zrzesza prawie 300 producentów (zarówno indywidualnych jak i zrzeszonych w grupy, spółdzielnie czy związki), a jego przewodniczącym jest Ryszard Uziębło, wiceprzewodniczącym Zygmunt Surdykowski, a sekretarzem Jacek Wysokiński.

Zaś koło Producentów i Hodowców Bydła liczy 10 członków, pod przewodnictwem Piotra Wilkowskiego i Szczepana Jastrzębskiego (wiceprzewodniczący).

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego to instytucja, która od wielu lat zrzesza przedstawicieli sektora mięsnego i skutecznie reprezentuje ich interesu na arenie władz krajowych, samorządowych czy w organizacjach międzynarodowych. Jest administratorem Systemu Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP, który promuję najwyższej jakości mięso wieprzowe, drobiowe i wędliny.

 

125ml milk

koła Upemi
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: producentów; chlewnej; hodowców; branżowe; trzody; mięsnego; pracodawców; przemysłu; jakości; instytucja; ; k;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »