Na targach AGROTECH w Kielcach

Jak co roku początek wiosny, to także prezentacja najnowszego sprzętu rolniczego na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Pierwszego dnia wystawę odwiedził podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

Fot. Podsekretarz stanu Rafał Romanowski

Fot. Podsekretarz stanu Rafał Romanowski

– Współczesne rolnictwo wymaga ogromnej wiedzy, ale także i nowoczesnych rozwiązań. Jest to niezbędne, aby skutecznie konkurować na globalnym rynku – mówił dzisiaj wiceminister Romanowski podczas uroczystego otwarcia targów.

W tym kontekście wiceminister poinformował, że sukcesywnie uruchamiane są kolejne działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki te posłużą między innymi do dalszej modernizacji gospodarstw. Nabór wniosków w ramach tego działania zostanie uruchomiony już 31 marca.

Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń na przykładzie rosnącej popularności wystawy Agrotech wskazał na tempo, w jakim rozwija się w Polsce branża rolna. Początkowo targi Agrotech gromadziły tylko polskich wystawców, dziś to także firmy zagraniczne i maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni wystawienniczej.

Podczas tegorocznej wystawy dwie polskie firmy zaprezentują swoje nowości, przyznane zostaną liczne wyróżnienia i nagrody. Bieżąca edycja Agrotech to również Wyspa Innowacji, gdzie osiem instytutów badawczych zaprezentuje innowacyjne pomysły na produkcję roślinną i zwierzęcą, to spotkania z doradcami na temat pozyskiwania funduszy unijnych.

Wiceminister Rafał Romanowski uczestniczył także w uroczystej gali wręczenia targowych nagród oraz Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pogratulował nagrodzonym wystawcom, a organizatorom życzył dalszych sukcesów.

– To największe targi agrotechniki w tej części Europy. Warto rozpocząć kolejny sezon prac polowych od zapoznania się z nowościami, jakie branży rolnej oferują firmy z Polski i ze świata – podkreślił Rafał Romanowski.

Pierwszy dzień targów był okazją do zorganizowania lokalnego posiedzenia Rad Powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Zwracając się do uczestników spotkania Rafał Romanowski odniósł się do projektu ustawy, która wstrzyma sprzedaż ziemi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

– Chcę wyraźnie podkreślić i zapewnić rolników, że nie ma zamachu na chłopską ziemię, że nie odbieramy nikomu praw do ojcowizny. W tym zakresie nie ma żadnych zmian. Dziedziczenie było,  jest i będzie. Proponowane rozwiązania  będą chronić polską ziemię rolną przed spekulacyjnym wykupem – podkreślił wiceminister.

Od dziś do niedzieli 20 marca Kielce będą areną wielu premier i prezentacji zarówno polskich jak i światowych nowości. Nie brak również najnowszych maszyn wiodących marek w branży sprzętu rolniczego. Obok firm z Polski zobaczyć będzie można producentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii. Wiele firm zaplanowało możliwość „przymierzenia” się do nowych maszyn.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej odbywają się po raz 22. To impreza z wielka tradycją, w tym roku z rekordowa powierzchnią 62,5 tysiąca metrów kwadratowych. Swoje ekspozycje prezentuje ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów.

 


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Na targach AGROTECH w Kielcach 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ Na targach AGROTECH w Kielcach | Aktualności Rolnicze | NowoczesnaFarma.pl
Gość | 2016-03-19 20:02:36 | IP: 83.26.215.*
https://www.youtube.com/watch?v=9fEf15ZYAdw&feature=youtu.be

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: agrotech; rafał; także; romanowski; targach; ; rozwoju; kielce; działania; wiceminister; będą; ramach; również; rolnej; rolnictwa; branży; polski; podkreślił; polskich; spotkani;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »