Mleczny Dzień Matki

 

dzien MamyMaj to jeden z najpiękniejszych miesięcy roku. Właśnie w tym okresie obchodzimy dwa bardzo ważne święta. Pierwsze z nich to Dzień Matki, który świętujemy 26 maja. W tym dniu warto podziękować mamie za jej trud i miłość jaką wkłada w nasze wychowanie. To właśnie ona wpajała nam zdrowe nawyki żywieniowe i przekonywała że marchewka jest zdrowa. Martwiła się naszym marudzeniem przy posiłku i zawsze pamiętała o śniadaniu i kanapkach do szkoły.


W podziękowaniu za poświęcony czas i troskliwość, którą obdarza nas każdego dnia okażmy jej swoje uczucia. W jaki sposób? Kot Mleczysław i Mleczna Kita – główni bohaterowie kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka proponują przygotować mleczną niespodziankę w postaci szklanki pełnej pysznego mleka oraz buziaka. Niech nasze mamy wiedzą, że o nich pamiętamy i baaaardzo je kochamy.


Jednak świętowanie możemy zacząć już 25 maja, kiedy to celebrujemy Dzień Mleka.
Dlaczego warto uczcić mleko? Odpowiedź jest prosta – mleko stanowi niezbędny składnik prawidłowo zbilansowanej diety. Nabiał to cenne źródło witamin A, D, E, K, witaminy B6, B12, minerałów, dobrych tłuszczy oraz łatwostrawnego białka. Jadłospis bogaty w produkty mleczne pomaga utrzymać mocne i zdrowe kości, a zawarta w mleku witamina A przyczynia się do poprawy wzroku. Należy również pamiętać, że przetwory mleczarskie takie jak kefir jogurt, maślanka zawierają w swoim składzie potrzebne probiotyki, czyli żywe kultury bakterii, które zapobiegają powstawaniu licznych chorób oraz wykorzystywane są w profilaktyce różnych schorzeń.


Wszystkim życzymy smacznie spędzonego Dnia Mleka, a wszystkich Mamom wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego z okazji ich święta!

Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

dzien Mamy
TAGI: dzień; mleczny; ; punkcie; właśnie; „mamy; kampanii; zdrowe; białka.; jadłospis; produkty; bogaty; mleczne; pomaga; utrzymać; kości; ; zawarta; łatwostrawnego; dobrych; tłuszczy;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »