shiuz__750 x 100 px_1

Ministerstwo Edukacji Narodowej dołączyło do grona patronów honorowych programu „Mamy kota na punkcie mleka”

 
logo ministerW projekcie realizowanym przez Polską Izbę Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka chodzi o to, by w jak najbardziej atrakcyjny sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat dobroczynnych właściwości odżywczych i zdrowotnych mleka oraz przetworów mleczarskich. To właśnie m.in. doceniło Ministerstwo Edukacji Narodowej.


- Gratuluję pomysłu zorganizowania projektu, którego celem jest wzmacnianie pozytywnych wzorców żywieniowych, przedstawienie korzyści z wprowadzania do codziennej diety mleka i jego przetworów oraz wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych u uczniów klas I-III – napisał w uzasadnieniu przyznania honorowego patronatu Piotr Gajewski, dyrektor w Departamencie Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Mleko jest bardzo ważne w diecie dzieci. To źródło białka, które jest podstawowym budulcem kości i zębów, a także narządów i mięśni. Zawiera wapń oraz inne składniki mineralne, takie jak magnez, potas, fosfor, cynk oraz witaminy A, D, E, K oraz z grupy B. Mleko i jego przetwory są nie tylko zdrowe i wartościowe, ale dają mnóstwo możliwości na przygotowanie z nich smacznych, szybkich i tanich posiłków.


Przypominamy, że rekrutacja szkół podstawowych do bezpłatnego programu „Mamy kota na punkcie mleka” trwa. Przystąpienie do programu jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową
kampanii www.kochammleko.pl. Tam pod adresem http://www.kochammleko.pl/Dolacz_do_nas,6736,6704,pl.html jest deklaracja. Szkoły zainteresowane przystąpieniem do akcji proszone są o jej wypełnienie i przesłanie na adres:

Polska Izba Mleka
ul. Mickiewicza 7 lok. 23
15-213 Białystok
Bądź skanem na adres promocja@izbamleka.pl


Kampania „Mamy kota na punkcie mleka" jest realizowana dzięki Polskiej Izbie Mleka oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Sfinansowana jest z Funduszu Promocji Mleka.
Biuro Prasowe Kampanii Mamy kota na punkcie mleka
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

logo minister
TAGI: punkcie; programu; edukacji; ministerstwo; bydła; hodowców; producentów; bardzo; „mamy; promocji; przetworów; polską; polskiej; honorowych; dołączyło; narodowej; „mam;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »