MF Pajka Rally Team na starcie kolejnego rajdu

IMG 031920 Rajd Warmiński – Toyota 2017 to 4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. Na tej sztandarowej imprezie polskiej motoryzacji nie zabraknie załogi, którą sponsoruje sokólski Metal – Fach. MF Pajka Rally Team kolejny raz wystartuje Peugeotem 208R2.

- Choć tym autem jeździmy od niedawna, to już dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy jak starzy znajomi. Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby odpowiednio przygotować się do tegorocznych rajdów – mówi Paula Kucharewicz, kierowca i kapitan ekipy.
Tak jak do tej pory wspomagać ją będzie Bartosz Dzienis, pilot.
- Tym modelem Peugeota pojedziemy dokładnie trzeci raz, ale jak dotąd sprawdza się on doskonale, co wspólnie udowodniliśmy w miniony weekend podczas rajdu Warmińskie Szutry. Zajęliśmy tam drugie miejsce w swojej klasie. Mamy nadzieję, że i tym razem pojedziemy tak samo dobrze, a może nawet lepiej – dodaje Bartosz Dzienis.

Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje, poprzedzi Prolog oraz prezentacja załóg na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie 24 czerwca 2017 r. o godz. 17:30.
Właściwe zawody na odcinkach specjalnych o nawierzchni szutrowej rozpoczną się 25 czerwca – startem ze strefy serwisowej przy ul. Kanarkowej w Olsztynie. Dla zawodników przygotowano trasę o długości 50,55 km składającą się z 7 OS. Amatorzy będą mieli 6 prób sportowych o długości 24 km. Wszyscy uczestnicy jubileuszowego rajdu pojadą po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii. Meta usytuowana zostanie na parkingu w przepięknej scenerii brzegu jeziora Ukiel. Tam również nastąpi wręczenie nagród.
Co ciekawe do udziału w tegorocznym rajdzie oprócz załóg z Polski, zgłosili się zawodnicy z Włoch i Hiszpanii.
Rajd Warmiński na przełomie XX i XXI wieku, zaczął być prawdziwym rajdem z szutrowymi odcinkami specjalnymi na terenie gmin Jonkowa i Świątek. Wówczas nosił nazwę MOTO – 2000. Przez dwadzieścia lat na stracie pojawiali się kierowcy znani nie tylko w kraju, ale też za granicą. Byli to między innymi Krzysztof Hołowczyc czy Leszek Kuzaj.

- Do tej pory zawsze mogliśmy liczyć na naszych kibiców, którzy świetnie nas dopingowali. Mam nadzieję, że podczas tak ważnej imprezy również nas nie zawiodą – mówi Paula Kucharewicz, kierowca MF Pajka Rally Team.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

IMG 0319
TAGI: ; kierowca; czerwca; długości; kucharewicz; ; załóg; również; mówi; podczas; starcie; nadzieję; ; pojedziemy; warmiński; kolejnego; bartosz; parkingu; ukiel.; scenerii; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »