Kubota przedstawia następcę serii B20

B1241 (1)Podczas tegorocznej edycji targów Zieleń to Życie w Warszawie, Kubota zaprezentowała nowe ciągniki kompaktowe serii B1. W skład najnowszej serii wchodzą cztery maszyny o mocach od 12 do 24 KM – Kubota B1121, B1161, B1181 oraz B1241. Jest to ulepszona wersja najpopularniejszej serii ciągników kompaktowych japońskiego producenta.
Modele Kubota serii B1 obowiązuje nazewnictwo znane z większych serii ciągników rolniczych – M5 czy M7. W nazwie zapisano serię, moc oraz generację maszyny. Przykładowo oznaczenie modelu B1121 oznacza, że jest to model serii B1 o mocy 12 koni mechanicznych, pierwszej generacji.


Seria B1 została wyposażona w sprawdzone, unowocześnione, 3 cylindrowe jednostki napędowe o prostej konstrukcji – bez zbędnej elektroniki, czy np. wtrysku Common Rail. Są to solidne, bezawaryjne jednostki, które dzięki systemowi chłodzenia wodą oraz wydajnej chłodnicy są w stanie pracować przez wiele godzin. Oprócz ulepszonego silnika nowa seria zyskała również odświeżoną linię nadwozia. Ciągniki kompaktowe serii B1 wyposażone są w manualną skrzynię oraz napęd 4x4, możliwe jest szerokie dostosowanie maszyny do potrzeb użytkownika – opcjonalnie można zamontować do 6 wyjść hydraulicznych oraz do 3 wałków odbioru mocy. Można również wyposażyć maszyny w przedni podnośnik lub ładowacz czołowy, co poszerza ilość możliwych zastosowań serii B1. Maksymalny udźwig tylnego TUZ wynosi 615 kg, co pozwala na współpracę z wieloma wymagającymi maszynami towarzyszącymi.
Dzięki dostępności wielu osprzętów Kubota, ciągniki kompaktowe mają bardzo uniwersalne zastosowanie – od prac w specjalistycznych uprawach, szkółkach leśnych przez prace komunalne takie jak odśnieżanie czy koszenie.
Kubota zadbała również o komfort i bezpieczeństwo operatora, ciągniki wyposażono w hydrostatyczne wspomaganie kierownicy co pozwala na zmniejszenie zmęczenia podczas wykonywania wielogodzinnych zadań, ponadto ciągniki wyposażone są w ramę bezpieczeństwa ROPS.

O firmie Kubota
Koncern Kubota Corporation, założony w 1890 roku przez Gonshiro Kubota, jest przedsiębiorstwem globalnym działającym w wielu różnych branżach. Oprócz produkcji ciągników i urządzeń dla rolnictwa, firma wytwarza m.in. silniki i sprzęt budowlany oraz produkty związane z systemami wodociągowymi oraz z ochroną środowiska naturalnego, jak na przykład stacje uzdatniania wody i oczyszczalnie ścieków. Firma, której oficjalna siedziba znajduje się w Osace (Japonia), obecna jest w 110 krajach, a poziom sprzedaży netto w 2015 roku przekroczył 1,5 biliona jenów (prawie 13 miliardów Euro)..

 

www.kubota-eu.com

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

B1241 (1)
TAGI: kubota; ciągniki; ; również; kompaktowe; maszyny; ciągników; następcę; można; kubota; ; przedstawia; oprócz; podczas; wyposażone; pozwala; komfort; bezpieczeństwo; o;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »