Już jest drugi spot ogólnopolskiej społecznej kampanii „Zacznij myśleć”

 

spot2Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA wyemitowała drugi spot w ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii „Zacznij myśleć”, która ma na celu ukształtowanie lepszej świadomości związanej z bezpieczeństwem życia na wsi, co ma przełożyć się na mniejszą liczbę wypadków.
 
Lekkomyślność, rutyna czy nasza nieuwaga sprawiają, że są sytuacje, w których bardzo chcielibyśmy cofnąć czas. W letnie miesiące szczególnie często do wypadków dochodzi na wsi. . Podczas natężonej pracy w polu, która trwa przez całe lato aż do jesieni, rolnicy niejednokrotnie swoją pracę wykonują w pośpiechu, a wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii.
Tym razem spot przedstawia upadek z wysokości podczas pracy w gospodarstwie.
Upadki osób w gospodarstwach rolnych stanowią ponad połowę wszystkich wypadkowych zdarzeń. Do najczęstszych z nich należą upadki z wysokości oraz poślizgnięcia.
Przyczyną tych nieszczęśliwych zdarzeń jest niewłaściwe przygotowanie do pracy, pośpiech oraz złe warunki atmosferyczne.
 
Nie zdajemy sobie sprawy, że wystarczy chwilę pomyśleć, aby zapobiec tragedii. To nasze opanowanie i sprawne myślenie może ustrzec nas od dramatycznych wydarzeń.
 
Zadbanie o szczegóły i zaplanowanie odpowiednio wcześniej pracy może ustrzec nas od wypadku- mówi Elżbieta Górnik – wiceprezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA.
 
Więcej informacji o kampanii dowiesz się na http://zacznijmyslec.com/
 
 
 
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

spot2
TAGI: kampanii; społecznej; ogólnopolskiej; która; wystarczy; podczas; ustrzec; wysokości; polska; „zacznij; rolnika; myśleć”; wsparcia; nieszczęśliwych; warunki; pośpiech; pracy; ; przygo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »