JEDZMY POLSKIE JABŁKA

W związku z kryzysem na Ukrainie Unia Europejska objęła Rosję punktowymi sankcjami gospodarczymi. Jak się okazuje, pierwszą ofiarą odpowiedzi Rosji na sankcje stali się polscy producenci owoców i warzyw. Blokada na sprzedaż owoców dotyczy nie tylko tych producentów, którzy eksportują jabłka do Rosji. Średniorocznie do Rosji Polska eksportowała ok. 700 tys. ton jabłek. Chodzi o całą branżę. Kilka dni temu rozpoczęła się akcja internautów wspierających polskich sadowników po wprowadzeniu embarga na krajowe warzywa i owoce.JABLKA 300x200
„Jedz jabłka na złość Putinowi”, rzucone przez „Puls Biznesu”, błyskawicznie rozprzestrzeniło się na portalach społecznościowych, akcję wspierają konsumenci, dziennikarze, politycy. O Polakach jedzących jabłka i pijących cydr informują zagraniczne media i serwisy.
Akcja ma sens, bo potrzebne jest zwiększenie konsumpcji owoców i warzywa, a głównie jabłek w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że jest to niezwykle trudne, ale przy takim optymistycznym nastawieniu społeczeństwa, dobrze przeprowadzonej akcji medialnej i przy dobrej woli polityków a przede wszystkim sieci handlowych można znaleźć rozwiązania.
Dlatego też, Zarząd KRIR zwrócił 5 sierpnia 2014 r. do największych sieci handlowych działających w Polsce o zaopatrywanie się w owoce i warzywa u polskich producentów. O wsparcie tej inicjatywy wystąpiono również do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

za KRIR

 

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

JABLKA 300x200
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: owoców; jabłka; polskich; warzywa; polskie; jabŁka; handlowych; zdajemy; niezwykle; sprawę; ; dobrze; społeczeństwa; ; polsce.; trudne; ; głównie; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »