Zapraszamy na IX edycję Dni Przedsiębiorcy Rolnego do Oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnem. Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 marca 2013r. Tym razem uczestnicy konferencji będą starali się udzielić odpowiedzi na pytanie: "Czy rolnicy odczuwają presję regulacji prawnych?"
Aktywny udział Polski w współtworzeniu Wspólnej Polityki Rolnej oraz nieustanny rozwój technologii, dostęp do nowych nawozów, środków ochrony roślin niesie ze sobą coraz większe wymagania. Wraz z rozwojem gospodarstw rolnych wzrasta ilość przepisów i regulacji, mających na celu zapewnienie kontroli oraz bezpieczeństwa produkcji. Od 2014 roku zmianie ulegną zasady przyznawania płatności bezpośrednich wynikające m.in. z wprowadzenia tzw. „zazielenienienia”. Coraz głośniej mówi się także o wprowadzeniu podatku dochodowego w rolnictwie. Jak intensywnie produkować zachowując wymogi integrowanej ochrony roślin? O tych i pokrewnych zagadnieniach dyskutować będą rolnicy, doradcy i naukowcy w trakcie dwudniowej konferencji.
Uzupełnieniem obrad plenarnych pierwszego dnia konferencji będą panele dyskusyjne prowadzone w trzech grupach roboczych. Pierwsza z nich obejmie rolników z dominującą produkcją roślinną, dyskusja będzie się toczyć wokół pytania: Czy upraszczając technologię produkcji można osiągnąć cele rozwojowe gospodarstwa?
W drugiej grupie uczestniczyć będą rolnicy zajmujący się produkcją mleka. Tematem ich rozważań będą warunki opłacalności produkcji mleka.
Ostatnią grupę stanowić będą producenci trzody chlewnej. Teza do dyskusji w tej grupie to: Umiejętna produkcja prosiąt warunkiem opłacalności produkcji żywca wieprzowego.
W każdej z grup głos zabiorą eksperci specjalizujący się w danym kierunku produkcji, a dyskusja zostanie poprzedzona prezentacją 3-4 gospodarstw z Polski i Niemiec.
Drugiego dnia konferencji odbędą się obrady plenarne połączone z dyskusją, w trakcie której poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in.: Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku oraz ekonomiczne skutki działań prośrodowiskowych w nowej WPR dla gospodarstw rolnych.
Dyskusja z udziałem praktyków i ekspertów dotyczyć będzie także tematyki ubezpieczeń oraz podatku dochodowego w rolnictwie i tego, jakie skutki dla gospodarstw rolnych może nieść ze sobą jego wprowadzenie.
Spotkanie od lat stanowi doskonałą platformę wymiany doświadczeń oraz dobrych rozwiązań pomiędzy praktykami - rolnikami z Polski i Niemiec.
UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!!
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie załączonej karty zgłoszenia oraz przesłanie jej do dnia 01.03.2013 r. pocztą, mailem lub faksem na adres Centrum Doradztwa Rolniczego znajdujący się na karcie zgłoszeniowej (liczba miejsc jest ograniczona).
Organizatorzy konferencji:
Centrum Doradztwa Rolniczego, DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!
Organizatorzy konferencji:
Centrum Doradztwa Rolniczego, DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.
Dodatkowych informacji udzielają:
1. Anna Pabich, tel. 61 823 20 81 wew. 137,
e-mail: a.pabich@cdr.gov.pl lub poznan@cdr.gov.pl
CDR Oddział w Poznaniu, ul. Winogrady 63, 61-659 Poznań
2. Ludwik Apolinarski, tel. 61 639 01 17/18, tel. kom. 607 034 522,
e-mail: agrofood@dlg-pl.pl
DLG AgroFood Sp. z o.o, ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
Załączniki:
1. Program konferencji
2. Warunki uczestnictwa
3. Karta zgłoszenia uczestnictwa
Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/