Konferencja Dni Przedsiębiorcy Rolnego już po raz 13!

Tematem dwudniowej konferencji organizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego oraz DLG - Niemieckie Towarzystwo Rolnicze wspólnie z Wielkopolskim, Kujawsko-pomorskim i Mazowieckim Ośrodkami Doradztwa Rolniczego będą "Decyzje innowacyjnych rolników w obecnych warunkach rynkowych". Zawirowania polityczne i gospodarcze związane z Brexitem, negocjacjami dotyczącymi umów CETA, TTIP, dotychczasowe przeszkody w sprzedaży wytworzonych produktów sprawiają, że rolnicy muszą przeciwstawiać się coraz to nowym wyzwaniom. Poszukiwanie rozwiązań w tej sytuacji ma ułatwić organizowana konferencja.

Konferencja rozpocznie się wykładem nt. "Szanse i zagrożenia rozwoju rolnictwa w 2017 roku – w kontekście Brexit, CETA, TTIP". Tego samego dnia, po części plenarnej, dalsze dyskusje będą prowadzone  w trzech grupach tematycznych. W każdej z grup głos zabiorą eksperci specjalizujący się w danym kierunku produkcji, który poprzedzony zostanie prezentacją 3-4 gospodarstw z Polski i Niemiec.

Tematyką przewodnią poszczególnych grup będzie:

  • Produkcja roślinna – Innowacje w produkcji roślinnej, uproszczone technologie uprawy, precyzyjne nawożenie, zrównoważone rolnictwo
  • Produkcja trzody – Innowacyjne aspekty hodowlane w chowie i hodowli trzody chlewnej
  • Produkcja mleka/bydła mięsnego – Innowacje w produkcji pasz i żywieniu bydła mlecznego, optymalizacja kosztów produkcji mleka

Drugiego dnia konferencji odbędą się obrady plenarne poświęcone aktualnym i ważnym dla uczestników zagadnieniom, w tym również nowym warunkom ubezpieczeń w rolnictwie. Praktycy i eksperci będą wymieniać swoje doświadczenia na temat intensywnej produkcji rolniczej, a przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące dodatkowych dochodów w gospodarstwie - dywersyfikacji dochodów. Po obradach dyskusję plenarną z udziałem rolników i ekspertów poprowadzi Karol Bujoczek – redaktor naczelny TOP AGRAR POLSKA.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 marca 2017 r. Początek 8 marca 2017, godz. 12.00 w Centrum Kongresowym Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu przy ul. Władysława Węgorka 20

Koszt udziału w konferencji wynosi 100 zł. Wpłaty można dokonać na konto BGK Oddział Poznań nr 90 1130 1088 0001 3116 2820 0002 z dopiskiem "Dni Przedsiębiorcy Rolnego"

Patronat medialny konferencji TOP AGRAR POLSKA

Dodatkowych informacji udziela Małgorzata Kossowska-Górecka
tel. 61 823 20 81 wew. 133, e-mail: m.gorecka@cdr.gov.pl
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu

Zapraszamy do udziału w konferencji!

 

 


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; doradztwa; produkcji; konferencji; rolniczego; będą; przedsiębiorcy; produkcja; rolników; oddział; centrum; udziału; konferencja; eksperci; rolnego; trzody; również;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »