Europejskie Forum Rolnicze 2019 – znamy datę i najważniejsze tematy

 

 
Kształt WPR po 2020 roku, innowacyjne rozwiązania w rolnictwie dotyczące m.in. bezpieczeństwa żywności oraz perspektywy rozwoju eksportu polskich produktów i przetworów rolno-spożywczych poza Unię Europejską – to najważniejsze zagadnienia Europejskiego Forum Rolniczego w 2019 roku. Jedno z największych wydarzeń skierowanych do branży rolnej odbędzie się w dniach 1-2 marca 2019 w Centrum G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa.
 
Europejskie Forum Rolnicze to dwa dni dyskusji i spotkań z udziałem przedstawicieli polskiej oraz europejskiej polityki, a zarazem okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej. Pierwsza edycja Forum, która odbyła się w marcu br., zgromadziła blisko 2000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.
 
Merytoryczna dyskusja o szansach i zagrożeniach dla polskiego rolnictwa to założenie, które nam przyświeca podczas tworzenia agendy Europejskiego Forum Rolniczego. W 2019 roku obok tradycyjnej debaty dotyczącej zmian, jakie niesie za sobą nowa perspektywa budżetowa, skupiamy się na najnowszych trendach, które można wykorzystywać w produkcji rolniczej, przetwórstwie oraz eksporcie. Formuła Forum, która z jednej strony pozwala na aktywny udział w debacie o przyszłości rozwoju obszarów wiejskich, a z drugiej jest okazją do zdobycia wiedzy oraz zapoznania się z przykładami innowacyjnych rozwiązań dedykowanych branży rolno-spożywczej, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, dlatego będziemy ją kontynuować – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, organizatora wydarzenia.
 
Rozwój eksportuproduktów i przetworów rolno-spożywczych do krajówspoza UE
 
Jak wykorzystać szanse dla europejskiego rolnictwa płynące z rosnącego popytu na produkty żywnościowe w krajach afrykańskich i azjatyckich oraz niwelować przeszkody występujące w eksporcie do krajów trzecich? W ramach II edycji Europejskiego Forum Rolniczego omówione zostaną nie tylko dotychczasowe działania Komisji Europejskiej i polskiego rządu w tym zakresie, ale również oczekiwania potencjalnych partnerów z Afryki i Azji. Do dyskusji z udziałem Komisarza ds. Rolnictwa UE oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, zostali zaproszeni przedstawiciele resortów rolnictwa z krajów afrykańskich i azjatyckich.
 
Wspólna Polityka Rolna UE w nowej perspektywie budżetowej
 
Podczas Forum tradycyjnie nie zabraknie debaty nt. Wspólnej Polityki Rolnej. Dyskusja, do której zostali zaproszeni Komisarz ds. Rolnictwa Unii Europejskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP oraz przedstawiciele krajów UE, będzie dotyczyć m.in. finalnego kształtu i budżetu WPR po 2020 roku. Podczas dyskusji zostanie również poruszony temat przyszłości WPR w dłuższej perspektywie.
 
Innowacje w rolnictwie gwarantujące m.in bezpieczeństwo żywności
 
W trakcie konferencji poruszane będą również tematy dotyczące innowacji w rolnictwie. W 2019 roku chcemy skupić się na kwestiach związanych m.in. z bezpieczeństwem żywności. Zagadnienia dotyczące legislacji, wykorzystania technik IT w systemach wczesnego wykrywania i ostrzegania o zagrożeniach, ale także nakładów i efektów działań realizowanych w ramach programu „Horyzont 2020” i planów UE w zakresie wspierania rozwoju innowacji w branży rolno-spożywczej, zostaną poruszone podczas dyskusji z udziałem ekspertów z Komisji Europejskiej oraz Polski.
 
Ekspozycje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa
 
Dyskusjom odbywającym się w ramach Forum w Jasionce towarzyszyć będą prezentacje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, finansowania i obniżania kosztów oraz ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko.
 
III edycja Nagrody im. Józefa Ślisza
 
Tradycyjnie podczas Forum odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody im. Józefa Ślisza, przyznawanej przez Collegium Nagrody, w którego skład wchodzą: Elżbieta Bieniasz – córka Józefa Ślisza, Jarosław Kaczyński – Prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP. Nagroda ma na celu uhonorowanie organizacji bądź osób, które wyróżniają się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.
 
 
Rejestracja na Europejskie Forum Rolnicze rozpocznie się w styczniu
 
Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona osób na co dzień mających do czynienia i związanych z problematyką rolnictwa: rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, instytutów naukowych oraz instytucji branżowych z całej Europy.
Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się w styczniu 2018 roku za pośrednictwem strony internetowej: www.forum-jasionka.pl.
 
Europejskie Forum Rolnicze 2019 odbędzie się w dn. 1-2 marca 2019 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa.
 
Więcej szczegółów: www.forum-jasionka.pl
 
Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.
 
 
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: rolnictwa; rozwoju; rolnicze; ; dyskusji; podczas; branżowych; europejskiego; przedstawicieli; udziałem; europejskiej; które; ramach; produkcji; odbędzie; również; branży; kr;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »