Cynkomet inwestuje w Centrum Badawczo-Rozwojowe

 

Realizacja inwestycji w spółce możliwa jest dzięki umowie o dofinansowanie tego projektu, podpisanej z Ministerstwem Rozwoju. Cynkomet już szuka pracowników do pracy w nowym obiekcie.

Cynkomet wizualizacja CB R1W ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Cynkomet realizuje projekt o wartości ponad 22,4 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi kwotę blisko 11 mln zł. Środki te będą wydatkowane zarówno na budowę infrastruktury Centrum, jak też na zakup maszyn, urządzeń i wyposażenia obiektu w aparaturę badawczo-rozwojową.


- Celem projektu jest rozwój myśli technologicznej i samej firmy Cynkomet poprzez utworzenie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Centrum stworzy nowe możliwości i szanse na wykorzystanie naszej tradycji, doświadczenia i rozpoznawalności na polskim rynku przyczep rolniczych i rozrzutników obornika.


Realizacja inwestycji jest na półmetku – powstała już zadaszona hala wraz z częścią biurową, o powierzchni zabudowy ok. 7000 m.kw., położono instalacje zewnętrzne pozwalające na podłączenie mediów.


- Obecnie trwają prace wykończeniowe w części biurowej, wewnątrz hali kładziemy instalacje wewnętrzne, powstają fundamenty pod maszyny i urządzenia oraz posadzka, a na zewnątrz trwają prace nad drogami dojazdowymi, placami manewrowymi i parkingami – wymienia Mariusz Dąbrowski.


Do Centrum zostaną zakupione w sumie 43 maszyny i urządzenia. Zakupy sprzętu już trwają – do dnia dzisiejszego rozstrzygnięto sześć przetargów i podpisano siedem umów na dostawę większości urządzeń.


- Nasze biuro konstrukcyjne od trzech miesięcy pracuje nad realizacją agendy badawczej, której celem jest opracowanie nowego typu maszyn. Obecnie prowadzimy prace konstrukcyjne nad nowym typem rozrzutnika, który w naszym przekonaniu znajdzie swoich odbiorców w Polsce i na świecie - dodaje prezes Cynkometu.


Centrum pozwoli też na modernizację dotychczasowych produktów firmy, co zwiększy ich konkurencyjność na rynku.
W związku z prowadzoną inwestycją spółka intensywnie poszukuje pracowników do prac nad nowymi maszynami. Szanse na zatrudnienie w najbliższym czasie ma ok. 10 osób - specjalistów z zakresu, technologii, konstrukcji, mechaniki i obsługi maszyn sterowanych numerycznie CNC itp., które będą miały możliwość pracy na nowych, zaawansowanych technologicznie maszynach, przy tworzeniu innowacyjnych wyrobów.


- Znając sytuację na dzisiejszym rynku pracy, dopuszczamy możliwość szkolenia nowo zatrudnionych pracowników i podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych – dodaje Mariusz Dąbrowski.
Zakończenie inwestycji przewidziane jest na maj tego roku.

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Cynkomet wizualizacja CB R1
TAGI: ; cynkomet; centrum; będą; inwestycji; mariusz; trwają; pracowników; rozwój; konstrukcyjne; dodaje; prezes; szanse; maszyny; instalacje; obecnie; możliwość; inwestuje; badaw;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »