Cynkomet 2020 - eksport i nowe projekty maszyn

 

Cynkomet maszynyDynamiczny wzrost eksportu, europejskie homologacje dla większości maszyn i ich dalszy rozwój – to najważniejsze osiągnięcia Cynkometu w 2019 r. Rok 2020 upłynie producentowi pod znakiem innowacyjnych projektów, dalszej ekspansji na rynkach zagranicznych i wzrostu sprzedaży maszyn.

Jednak miniony rok nie zaczął się dla spółki zbyt dobrze – poważna awaria wanny cynkowniczej w oddziale wyszkowskim wyeliminowała pracę zakładu na ponad trzy miesiące.
- Tylko nasza determinacja, wiedza i doświadczenie oraz przygotowanie do takich trudnych sytuacji pozwoliło nam odrobić zmarnowany czas – wspomina Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Ostatecznie 2019 nie był złym rokiem dla firmy, głównie ze względu na dynamiczny rozwój maszyn rolniczych.
Efektem był m.in. rekordowy skok eksportu– w stosunku do poprzedniego roku – sprzedaż spółki na rynki zagraniczne wzrosła o 35 proc.
Miało to związek z rozpoczęciem procesu homologacji europejskiej, która na początku drugiego kwartału 2020 r. powinna objąć całość oferty Cynkometu. Wszystkie testy i badania niezbędne w procesie certyfikacji realizowane są w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych spółki.
- Uzyskanie homologacji w znaczny sposób zwiększy nasz potencjał sprzedażowy nie tylko na rynkach zachodniej Europy, ale także w takich krajach, jak Czechy, Słowacja, Węgry itp. Jesteśmy zdeterminowani, aby utrzymać wysoki udział eksportu w naszych przychodach, co gwarantuje nam stabilność sprzedażową w kolejnych latach – dodaje Mariusz Dąbrowski.
Rok minął producentowi także pod znakiem prac nad nowymi prototypami i ulepszeniami istniejących już urządzeń.
Wyższe przychody i nowa usługa
W rok 2020 spółka wchodzi z optymizmem, mimo spowolnienia gospodarczego, które daję się już odczuć w Polsce i w całej strefie euro.
- Już dzisiaj można powiedzieć, że nowe modele zaczynają zdobywać swoich odbiorców, a uzyskanie homologacji europejskie na wszystkie maszyny na pewno znajdzie swoje przełożenie na sprzedaż w 2020 roku – mówi prezes Dąbrowski.
Wpływ na końcowy wynik finansowy będzie miała też dalsza ekspansja nie tylko na rynkach europejskich, ale także na wschodnich, na których firma już szuka odbiorców swoich produktów.
- Z pewnością będziemy się wystawiać na różnych wystawach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Mamy nadzieję, że nasza polityka marketingowa jak i nasza propozycja dla dealerów, a także dla samych rolników znajdzie swoje odzwierciedlenie we wzroście przychodów z maszyn rolniczych o 20-30 proc. w stosunku do roku 2019 – zapowiada prezes Cynkometu.
W zakresie cynkowania ogniowego w tym roku firma planuje uruchomienie nowej usługi - pasywacji zanurzeniowej elementów ocynkowanych, która wpłynie na efekt wizualny powłoki cynkowej i wydłużyć jej trwałość.
- Jesteśmy pewni, że ta usługa usatysfakcjonuje naszych klientów, którzy - tak jak wszyscy inwestorzy - poszukują lepszej jakości na każdym etapie inwestycji, za optymalną cenę - dodaje prezes Dąbrowski.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Cynkomet maszyny
TAGI: ; maszyn; także; prezes; homologacji; rynkach; eksport; naszych; takich; mariusz; dąbrowski.; cynkometu.; stosunku; sprzedaż; która; usługa; znajdzie; swoich; spółki; wszystk;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »