CLIMATE CORPORATION ROZSERZA DOSTĘPNOŚĆ SWOJEJ WIODĄCEJ W BRANŻY GLOBALNEJ PLATFORMY ROLNICTWA CYFROWEGO NA EUROPĘ

 

 


Platforma Climate FieldView™ zapewnia rolnikom w Europie zaawansowane technologie oparte na przetwarzaniu danych celem zrównoważonego zwiększania wydajności upraw

SAN FRANCISCO i HANNOVER, Niemcy (listopad 2017r.) - Climate Corporation, spółka zależna Monsanto Company (NYSE:MON), ogłosiła podczas wiodących światowych targów maszyn rolniczych Agritechnica, przedkomercyjne wprowadzenie cyfrowej platformy rolniczej Climate FieldView™ na obszarze Europy w sezonie uprawnym 2018. Dzięki innowacyjnemu, analitycznemu narzędziu cyfrowemu proponowanemu przez firmę, rolnicy z wybranych obszarów Europy będą mogli gromadzić wszystkie swoje dane na jednej zintegrowanej platformie, poznawać cenne źródła informacji na temat swoich pól jak również maksymalizować wydajność w celu jak najlejpszego wykorzystania każdego hektara.

“Przełomowe technologie cyfrowe umożliwiają większej liczbie rolników na całym świecie lepiej zrozumieć współzależność czynników wpływających na ich gospodarstwa rolne dzięki łatwym w użyciu narzędziom, które pomagają zwiększyć skuteczność podejmowanych przez nich działań w wyniku wykorzystania posiadanych danych,” powiedział Mike Stern, dyrektor generalny Climate Corporation. “Rolnicy na całym świecie przekonują się o wartości platformy Climate FieldView na milionach hektarów, a wkrótce również rolnicy w Europie będą mieli możliwość wykorzystania w praktyce danych dotyczących uprawianych przez nich pól. Dzięki Climate FieldView będa mogli w sposób nierprzerwany zbierać dane, szybko je wyświetlać i otrzymywać spersonalizowane wskazówki umożliwiające optymalizację praktyk rolniczych i podjęcie istotnych decyzji związanych z zarządzaniem, które wpływają na zrównoważoną produkcję upraw.”

W ciągu ostatniego roku, platforma Climate FieldView przeprowadziła miarodajne badania w gospodarstwach na terenie Niemiec, Francji i Ukrainy. W nadchodzącym sezonie, większa liczba rolników w wymienionych krajach będzie mogła zdobywać doświadczenie w zakresie gromadzenia i wizualizacji danych w kabinach własnych urzadzeń oraz korzystać z dodatkowych narzędzi do analizy i oceny wydajności upraw, a także zarządzania ich zmiennością dzięki dostosowanym do ich indywidualnych wymagań zaleceniom dotyczącym siewu i nawożenia.

“Climate FieldView to bardzo przyjazne w użyciu intuicyjne narzędzie,” powiedział Andreas Roehrl, rolnik z Bawarii, który uczestniczył w beta testach platformy Climate FieldView w tym sezonie. “Z mojego punktu widzenia jest to pierwsze narzędzie, które w końcu może mi pomóc zebrać wszystkie moje dane w jednym miejscu i w prosty sposób dokonać analizy wszystkich dostępnych informacji. Pozwala mi to planować z wyprzedzeniem i upewnić się, że podejmuję najlepsze decyzje, aby moje działania zakończyły się sukcesem. Cieszę się, że Climate FieldView będzie mi towarzyszyć podczas sezonu uprawnego i zbiorów w nadchodzącym roku, mam też nadzieję, że pozytywne prognozy dotyczące mojej działalności będą mogły być wdrożone w praktyce i przyniosą oczekiwane wyniki.”

Oferta platformy Climate FieldView w Europie
Przesył danych – Rolnicy mogą gromadzić, przechowywać i wizualizować swoje dane terenowe na jednej łatwej w użyciu platformie cyfrowej dzięki Climate FieldView Drive™, urządzeniu, które w prosty sposób przesyła dane terenowe bezpośrednio na konto rolnika na platformie Climate FieldView. FieldView Drive™ jest kompatybilne z wieloma rodzajami maszyn w całej Europie, w tym z siewnikami, spryskiwaczami i kombajnami, pomagając rolnikom łatwo gromadzić dane terenowe dotyczące poczynionych nakładów, jakimi zarządzają przez cały sezon. W ostatnim czasie Climate Corporation ogłosiła globalną umowę na przesył danych z AGCO, zapewniając większej liczbie rolników jeszcze więcej opcji integracji ich urządzeń z platformą Climate FieldView. Oprócz FieldView Drive™ i łączności AGCO, rolnicy będą w stanie połączyć swoje dane terenowe z kontem Climate FieldView poprzez monitory LLC Precision Planting, połączenie „chmura do chmury“ z pozostałymi systemami oprogramowania rolniczego takimi jak John Deere Operations Center, oraz poprzez ręczne wgrywanie plików.

Dostępne wiosną 2018r.
Narzędzia analizy plonów – Dzięki narzędziom analizy i wydajności plonów Climate, rolnicy mogą zobaczyć co się sprawdziło, a co nie na poziomie całego pola lub obszaru pola, i wykorzystywać tę wiedzę, po to by lepiej zrozumieć zmienność warunków na polu poprzez szybkie i proste porównywanie cyfrowych map terenowych jedna obok drugiej. Dostępne wiosną 2018r.

Tworzenie skryptów siewu i nawożenia – Rolnicy mogą zarządzać zasobami wiedzy w celu optymalizacji plonów w każdej części pola dzięki ręcznym narzędziom do tworzenia skryptów siewu i nawożenia. Dzieki ręcznym narzędziom do tworzenia skryptów siewu, rolnicy mogą z łatwością tworzyć szczegółowe plany nasadzeń dla swoich pól, w celu opracowania hybrydowych szczegółowych zaleceń dostosowanych do ich indywidualnych celów, co zapewnia oszczędność czasu i zwiększa wydajność. Dodatkowo Climate oferuje ręczne narzędzie do tworzenia skryptów nawożenia, umożliwiajace rolnikom optymalizację nakładów przy pomocy zindywidualizowanego planu zarządzania dla azotu, fosforu, potasu i wapna, dostosowanego do ich własnych celów. Dostępne wiosną 2018r.

Zaawansowane obrazowanie kondycji upraw – Dzięki pozyskiwaniu częstych i spójnych obrazów satelitarnych wysokiej jakości rolnicy mogą błyskawicznie dokonywać wizualizacji i analizy kondycji upraw, co pomaga im na wczesnym etapie identyfikować problemy, uporządkowywać zdjęcia pod względem ważności i podejmować działania na wczesnym etapie na rzecz ochrony plonów. Zastrzeżony proces obrazowania Climate zapewnia stałą jakość i częstotliwość wykonywania obrazów poprzez wykorzystanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości wraz z danymi wegetacyjnymi z wielu obrazów obok zaawansowanej identyfikacji w chmurze. Rolnicy mogą również oznaczyć punkty golokalizacyjne na zdjęciach, pokazujące kondycję upraw na danym obszarze pola oraz powrócić do tych miejsc w celu bliższego przyjrzenia się im lub podzielenia się nimi z partnerami agronomicznymi. Dostępne jesienią 2018r.


Dodatkowe oferty produktów cyfrowych w Europie
W ramach zestawu technologii cyfrowych Climate, firma oferuje dwa dodatkowe produkty, które zmieniają rolnictwo i pomagają rolnikom bardziej skutecznie zaspokajać potrzeby naszej zaludniającej się planety.

VitalFields, firma z branży oprogramowania do zarządzania gospodarstwami z siedzibą w Estonii, która została przejęta przez Climate pod koniec 2016r. dostarcza proste narzędzie do zarządzania gospodarstwami rolnymi, pozwalające rolnikom planować i zarządzać swoimi działaniami w terenie i tworzyć automatycznie raporty dotyczące zarządzania i zgodności z normami środowiskowymi Unii Europejskiej. Szeroko rozpowszechniony system VitalFields™ w dalszym ciągu zyskuje na popularności w Europie, a plany zakładają jego integrację z platformą Climate FieldView w nadchodzących sezonach.
System integracyjny AquaTEK™ wprowadzony przez Monsanto Europe na początku roku 2017 zapewnia rolnikom narzędzie do zarządzania nawadnianiem w celu wydajnego wykorzystywania wody i jest ono zasilane przez zaawansowaną analityczną platformę irygacyjną dostarczaną poprzez firmę HydroBio, która została przejęta przez Climate w kwietniu 2017r.

Dostępność na rok 2018
Platforma Climate FieldView będzie dostepna w Niemczech, Francji i na Ukrainie, tak by rolnicy mogli zacząć korzystać z niej w odpowiednim czasie do sadzenia upraw jarych. Aby w pełni przekonać się o wartości platformy podczas całego sezonu uprawnego, rolnicy powinni już tej zimy założyć sobie konto Climate FieldView. Narzędzie VitalFields jest obecnie dostępne w Niemczech, Polsce, Austrii, Estonii, Rumunii i Szwajcarii. System AquaTEK jest obecnie dostępny we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.  

Wraz z dalszym doskonaleniem swoich technologii cyfrowych Climate, aby pomóc większej liczbie rolników uzyskać dostep do zaawansowaneych danych agronomicznych, niezrównany silnik badań i rozwoju firmy zasilać będą dodatkowe nowe warstwy danych, ostatecznie umożliwiając wdrożenie nowych wartościowych funkcji dla rolników w platformie Climate FieldView. W sierpniu 2017 r. firma ogłosiła przyspieszenie postępów w zakreie badań i rozwoju poprzez dystrybucję innowacji wraz z nowymi funkcjami i usprawnieniami produktów, aby pomóc rolnikom jeszcze precyzyjniej zarządzać zmiennością ich pól. Wprowadzona w 2015 r. platforma jest aktualnie obecna na ponad 48 milionach hektarów, a korzysta z niej ponad 100,000 rolników w Stanach Zjednoczonych Kanadzie i Brazylii. Szybko stała się ona najszerzej zintegrowaną platformą w branży i nadal zdobywa kolejne regiony świata.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o platformie Climate FieldView i cenach w Europie, należy wejść na stronę www.climatefieldview.de (Niemcy), www.climatefieldview.fr (Francja) lub http://www.climatefieldview.com.ua/ (Ukraina). Więcej informacji na temat VitalFields można znaleźć na stronie www.vitalfields.com.  O Climate Corporation
Celem Climate Corporation, spółki zależnej firmy Monsanto, jest pomoc wszystkim rolnikom na świecie w trwałym zwiększeniu wydajności dzięki wykorzystaniu narzędzi cyfrowych. Zintegrowana platforma cyfrowa dla rolnictwa Climate FieldView™ zapewnia rolnikom wszechstronny, połączony ze sobą zestaw narzędzi cyfrowych. Łącząc łatwe w realizacji zbieranie danych w terenie, zaawansowane modelowanie upraw oraz monitoring lokalnej pogody w prostym rozwiązaniu mobilnym i oprogramowaniu sieciowym, platforma Climate FieldView pozwala rolnikom lepiej zrozumieć współzależność czynników wpływających na ich gospodarstwa rolne oraz podejmować bardziej świadome decyzje w celu optymalizacji upraw, maksymalizacji wydajności i redukcji ryzyka. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.climate.com, a działania firmy można śledzić na Twitterze @climatecorp.

O firmie Monsanto
Monsanto jest zaangażowane w dostarczanie szerokiej gamy rozwiązań, które pomogą wyżywić nasz rosnący świat. Zajmujemy się produkcją nasion owoców, warzyw i kluczowych roślin, takich jak kukurydza, soja, i bawełna, które pomagają rolnikom uzyskać lepsze plony, wykorzystując przy tym bardziej wydajnie wodę oraz inne ważne zasoby. Pracujemy nad znalezieniem trwałych rozwiązań dla zdrowia gleby, pomagamy rolnikom wykorzystywać dane w celu poprawy praktyk rolniczych i ochrony zasobów naturalnych oraz zapewniamy środki ochrony roślin w celu zminimalizowania strat spowodowanych przez szkodniki i choroby. Poprzez programy i partnerstwa współpracujemy z rolnikami, naukowcami, organizacjami non-profit, uniwersytetami oraz innymi organizacjami, aby pomóc w rozwiązaniu niektórych z największych wyzwań dzisiejszego świata. Więcej na temat firmy Monsanto, naszych zobowiązań oraz rzeszy ponad 20 000 naszych proacowników na stronie internetowej monsanto.com. Nasze działania można śledzić na Twitterze® pod adresem twitter.com/MonsantoCo.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: climate; fieldview; rolnikom; rolnicy; dzięki; które; poprzez; platformy; danych; zarządzania; rolników; zapewnia; wydajności; będą; analizy; skryptów; bardziej; więcej; fie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »