CEDROB PASZE wchodzący w skład polskiej spółki CEDROB S.A. rośnie w siłę. Już wiosną 2019 roku do Wytwórni Pasz w Gumowie, Raciążu i Rypinie dołączy kolejna – w Ligocie Dolnej koło Kluczborka(województwo opolskie). Na razie trwa pierwszy etap prac – roboty ziemne. Szacuje się, że na początku zatrudnienie w wytwórni znajdzie około 100 osób.
Po zaledwie kilku miesiącach od uruchomienia ostatniej wytwórni w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie), CEDROB PASZE startuje z nową inwestycją. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na 4- hektarowym terenie firma wybuduje specjalistyczny zakład o mocach przerobowych ponad 2,5 tysiąca ton na dobę, wyposażony w najnowsze urządzenia produkcyjne. W ten sposób, za dwa lata zostanie uruchomiony najnowocześniejszy obiekt tej kategorii w Polsce i jeden z czołowych w Europie.
Zadaniem nowej wytwórni będzie zaopatrywanie spółki Gobarto S.A. (PKM Duda) w pasze dla trzody chlewnej, jak też innych spółek współpracujących z CEDROB S.A. i ubojnią drobiu w Niepołomicach.
CEDROB PASZE w dalszym ciągu będzie realizował swoją dotychczasową misję - współpracował z lokalnymi rolnikami w zakresie zakupu zbóż a także hodowcami trzody chlewnej i drobiu oraz wspierał rodzimych przedsiębiorców.
- Od zawsze skupiamy się na integracji lokalnego środowiska rolniczego. Dostrzegamy potencjał polskiej wsi, dlatego oferujemy duże udogodnienia współpracującym z nami rolnikom a atrakcyjne ceny tylko dopełniają resztę – mówi Mirosław Bodek dyrektor CEDROB PASZE. – Również polscy przedsiębiorcy mogą śmiało konkurować z tymi zachodnimi. Wielokrotnie nawet przewyższają ich umiejętnościami, punktualnością, precyzją wykonania. Dlatego, przy każdej naszej inwestycji zawsze polegaliśmy na polskich firmach, czy to budowlanych, czy transportowych. Tak będzie i tym razem. Do budowy obiektu w Kluczborku zostaną zaangażowane tamtejsze firmy budowlane i handlowe, bo większość materiałów też kupimy na miejscu, a już po uruchomieniu wytwórni będziemy korzystać z usług podwykonawców przy transporcie zbóż.
Szacuje się, że wytwórnia w Kluczborku będzie potrzebować około 30 tysięcy ton zbóż miesięcznie.