shiuz__750 x 100 px_1

Bezpieczeństwo żywności leży w naszym wspólnym interesie!

Bezpieczeństwo żywności leży w naszym wspólnym interesie!

7 czerwca po raz drugi obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, ustanowiony w 2018 roku na podstawie rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, z inicjatywy Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO (skrót KKŻ).

Hasło kampanii promującej tak ważny dla nas wszystkich dzień Bezpieczeństwo żywności leży w naszym wspólnym interesie jest ponadczasowe, a obecny kryzys wywołany wirusem SARS-CoV-2 pokazuje to bardziej, niż kiedykolwiek.

Wszyscy uczestnicy łańcucha żywnościowego zarówno rolnicy, przetwórcy żywności, producenci substancji dodatkowych, operatorzy odpowiedzialni za transport i magazynowanie, inspektorzy kontrolujący żywność, hurtownicy, sprzedawcy detaliczni, firmy świadczące usługi cateringowe, jak i osoby przygotowujące posiłki w domu mają wpływ na to, czy spożywana żywność jest bezpieczna.

Tegoroczne obchody mają na celu zainspirować każdego z nas do działania w kierunku zapobiegania występowaniu zagrożeń związanych z żywnością. Do realnego wpływu na poprawę wykrywania tych zagrożeń i zarządzania nimi, a przez to do zwiększenia bezpieczeństwa żywności, ochrony zdrowia ludności, wzrostu gospodarczego, rozwoju rolnictwa, dostępu do rynku, a tym samym do wspólnego osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W tym roku, ze względu na panującą pandemię, aby chronić zdrowie wszystkich, zdecydowano się na świętowanie za pośrednictwem Internetu i przy wykorzystaniu serwisów społecznościowych. Organizatorzy zachęcają do udostępniania filmików pokazujących, jak każdy z nas postępuje i dba o to, aby spożywana żywność była bezpieczna.

Szczegóły dotyczące prowadzonej wspólnie kampanii przez Organizację do spraw Wyżywienia i  Rolnictwa ONZ (FAO) oraz Światową Organizacją Zdrowia (WHO) znajdują się na stronach  KKŻ oraz WHO. Członkowie KKŻ na bieżąco udostępniają informacje na temat promocji tego wyjątkowego dnia w ich krajach, które zamieszczane są w zakładce: News and Events na stronie KKŻ.  

Ponadto, już 5 czerwca 2020 roku FAO i WHO organizuje wspólną uroczystość online, która na bieżąco będzie transmitowana przez portale społecznościowe.

Zachęcamy wszystkich do wirtualnego udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności!

WFSD backdrop2020EN

 

 Źródło
 Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 http://www.ijhar-s.gov.pl

125ml milk

WFSD backdrop2020EN
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bezpieczeństwo; naszym; żywności; bezpieczeństwa; wszystkich; kampanii; bieżąco; zagrożeń; narodów; żywność; rozwoju; spożywana; żywności; ; czerwca; wspólnym; interesie!; wsp&oac;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »