Astron kontra parch w sadzie

 

Firma INNVIGO, polski producent środków ochrony roślin, wprowadziła na rynek nowy fungicyd do zwalczania parcha jabłoni i gruszy – Astron 350 SE.


Astron 350 SE zawiera dobrze znaną sadownikom substancję czynną, jaką jest ditianon. Produkt ma postać zawiesino-emulsji o działaniu powierzchniowym i przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego w sadach jabłoniowych i gruszowych. Zaleca się aplikację preparatu od fazy, kiedy pąki kwiatowe nabrzmiewają (łuski pąkowe są wydłużone, z jasnobrązowymi przebarwieniami), do fazy, gdy owoc osiąga połowę typowej wielkości.


Preparat można stosować do czterech razy w sezonie, w dawce 0,9-1,4 l/ha. Producent proponuje również zastosowanie fungicydu Astron 350 SE w mieszaninie z Batalionem 450 SC, zawierającym pirymetanil, w następujących dawkach: Astron 350 SE 0,85 l/ha + Batalion 450 SC 0,65 l/ha.


Astron 350 SE to kolejny fungicyd z sadowniczego portfolio INNVIGO. Do tej pory firma wprowadziła na rynek kilka preparatów do tego segmentu upraw, m.in.: Lekaro 80 WG (kaptan), Batalion 450 SC (pirymetanil), Aplord 250 EC (difenokonazol) oraz Diana 500 SC (dodyna).


Produkt jest już dostępny w sklepach ze środkami ochrony roślin, w opakowaniach 1 l oraz 5 l. Więcej szczegółów na stronie internetowej INNVIGO: https://innvigo.com/astron-350-se/

 

 

Więcej informacji na stronie: https://innvigo.com

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: astron; sadzie; kontra; producent; ochrony; roślin; ; wprowadziła; fungicyd; batalion; pirymetanil; ; portfolio; sadowniczego; kolejny; l/ha. astron; dawkach:; następujących; zastosowanie; zawier;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »