Alkomat AlcoForce AF-300

alcoforce af 300 calyAlkohol na polskiej wsi to często bagatelizowany problem. Szkoda, bo jest on jednym z głównych powodów wypadków podczas prac polowych lub w gospodarstwie.

Jednym ze sposobów odpowiedzialnego spożywania alkoholu jest posiadanie własnego alkomatu. Takim przykładowym alkomatem dla użytkownika indywidualnego jest np. AlcoForce AF-300.

AF-300 to nie tylko urządzenie proste w obsłudze, ale także dobrze wyglądające. To jeden z najładniejszych alkomatów dostępnych na rynku. Stylizowana na metal obudowa ma strukturę "czesanego aluminium" kryjącą ślady użytkowania, w tym rysy. Design jest przyjemnie minimalistyczny. Całość jest lekka i poręczna.

Aby dokonać pomiaru wystarczy włączyć urządzenie i poczekać chwilkę. I już można dmuchać. Zakres pomiaru alkomatu wynosi od zera do 3 promili (‰). Alkomat daje wyniki porównywane z wynikami policyjnego urządzenia mierząc z dokładnością 0,006 ‰. Co ciekawe wyświetlacz alkomatu zmienia kolory - z niebieskiego na czerwony. Dzieje się tak po przekroczeniu progu nietrzeźwości.

alcoforce af 300 z przodu 1 alcoforce af 300 w dloni 1

W zestawie są 2 dodatkowe ustniki wielokrotnego użytku. Umożliwiają one higieniczne użytkowanie alkomatu z innymi.

 

Podobnie jak i inne alkomaty AF-300 trzeba okresowo kalibrować (po 500 pomiarach). Stanowi to gwarancję poprawnych wskazań. W przypadku AF-300 po zakupie można bezpłatnie kalibrować alkomat przez okres 12 miesięcy. Usługę taką zapewnia dystrybutor w swoim laboratorium kalibracji.

Warto samodzielnie badać swój stanu trzeźwości, nawet po poprzednim dniu. Warto badać także najmowanych pracowników, aby w przypadku ich wypadku (a nawet śmierci) samemu uniknąć poważnych prawnych konsekwencji.

alcoforce af 300 logo

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

alcoforce af 300 caly
TAGI: alkomat; af-300; alcoforce; alkomatu; badać; można; pomiaru; także; urządzenie; przypadku; kalibrować; poprzednim; kolory; użytku.; wielokrotnego; ustniki; dodatkowe; zestawie; nietrzeźwości.;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »