5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając traktorek ogrodowy

mowing the grass 1438159 1920 Koszenie trawnika o dużej powierzchni przy użyciu kosiarki spalinowej, może okazać się bardzo żmudnym procesem. W przypadku pielęgnacji obszernych ogrodów i trawników o dużej powierzchni warto zaopatrzyć się w traktorek ogrodowy. To urządzenie, dzięki któremu skoszenie nawet bardzo dużego trawnika będzie proste i przyjemne. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, wybierając traktor ogrodowy?


  1. Rodzaj powierzchni do koszenia
  2. Wybierając idealny traktor ogrodowy, należy wziąć pod uwagę rodzaj powierzchni do koszenia: czy będzie to niewielkich rozmiarów trawnik, obszerny ogród czy może teren, który wymaga precyzyjnego manewrowania. Traktorki przystosowane do koszenia trawników, zwykle mają silniki o średniej mocy i charakteryzują się mniejszą szerokością koszenia. Ich główną zaletą jest to, że są niewielkie, lekkie i proste w manewrowaniu. Traktorki przystosowane do pracy na dużych powierzchniach mają zdecydowanie mocniejszy silnik, cechują się również większą szerokością koszenia. Ostatni rodzaj, czyli traktorki do pracy na trudnych powierzchniach, mają krótszy promień skrętu, dzięki czemu świetnie sobie radzą z różnymi przeszkodami.

  3. Moc silnika
  4. W przypadku traktorków ogrodowych, moc ma bardzo duże znaczenie – modele z silnikami o większej mocy szybciej uporają się ze skoszeniem trawnika i łatwiej im będzie podjechać pod pagórek. Traktory do koszenia średnich trawników powinny mieć silniki o mocy w granicach 11-15 kM, w przypadku traktorów do koszenia dużych trawników będzie to już 16-22 kM. Lepiej wybierać silniki dwu- niż jednocylindrowe, nie tylko dlatego, że mają większą moc, ale też dłuższą żywotność. Różne rodzaje traktorów ogrodowych można znaleźć w tym sklepie: www.sklepfarmera.pl.

  5. Rodzaj systemu koszącego
  6. Traktorki ogrodowe o małych agregatach koszących, sprawdzą się w przypadku średniej wielkości trawników. Z kolei modele z dużymi agregatami koszącymi, będą idealnie przystosowane do trawników o znacznych powierzchniach. Istotna jest także ilość noży i ich system cięcia. Im więcej noży, tym koszenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne. Z kolei system noży umożliwia traktorowi wykonywanie obrotów w różne strony, dzięki czemu można w łatwy sposób np. przerzucić skoszoną trawę do kosza zbierającego lub rozdrabniającego trawę.

  7. System zbierania trawy
  8. Traktorki ogrodowe mogą jedynie zbierać trawę lub dodatkowo ją rozdrabniać. Wśród dostępnych modeli traktorów ogrodowych, można znaleźć modele ze specjalnymi koszami na trawę, wyposażone w rozdrabniacze oraz egzemplarze z systemem wyrzutu bocznego. Kosze na trawę pozwalają uniknąć zalegających na trawniku resztek skoszonej trawy, dzięki czemu trawnik od razu po skoszeniu wygląda elegancko. Rozdrobniona trawa to świetny nawóz organiczny, dlatego traktorki ogrodowe z rozdrabniaczami przydadzą się osobom, które takiego nawozu potrzebują i będą go mogły w prosty sposób uzyskać. Z kolei modele traktorów z systemem wyrzutu bocznego, wyrzucają skoszoną trawę na trawnik, z którego można ją łatwo zgarnąć.

  9. Dodatkowe akcesoria
  10. Do traktorów ogrodowych mogą być dołączone dodatkowe elementy, ułatwiające pracę. Mowa o koszach na trawę, przyczepkach ogrodowych, pługach, siewnikach i walcach. Kosze na trawę to jeden z podstawowych elementów wyposażenia traktora ogrodowego, który automatycznie zbiera do pojemnika skoszoną trawę. Z kolei przyczepki ogrodowe umożliwiają przewożenie różnego rodzaju rzeczy na terenie ogrodu. Pług przyda się chociażby do odśnieżenia terenu zimą, siewniki do równomiernego zasiania nasion, a walce do wałowania ziemi po zasianiu trawy.

Artykuł sponsorowany

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

mowing the grass 1438159 1920
TAGI: trawę; będzie; traktorów; ogrodowe; należy; modele; można; traktorki; dzięki; trawników; powierzchni; przypadku; przystosowane; koszenia; silniki; rodzaj; ogrodowych; ; bardzo; trawn;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »