25 maja Światowy Dzień Mleka

 

Światowy Dzień Mleka został stworzony przez Organizację do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w 2001 roku mając na celu popularyzację mleka jak też jego walorów zdrowotnych.

Dlaczego mleko?

PSMleko powinno być podstawą żywienia, w szczególności dzieci. Jednak nie mogą o nim zapominać osoby starsze, kobiety w ciąży oraz matki karmiące, no i mężczyźni. Mleko to nie tylko źródło pełnowartościowego białka, ale także doskonała ochrona przed chorobami serca czy nowotworami.
Dzieci poniżej 12. roku życia powinni wypijać 3 do 4 pełne szklanki mleka dziennie, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na wapń.


Mleko zawiera duże ilości wapnia, który oczywiście jest niezbędny do zdrowego życia. Związany z fosforanami w postaci hydroksyapatytu, jest podstawowym składnikiem mineralnym kości i zębów. Dlatego pamiętajmy, że aby były mocne i zdrowe nasze kości musimy spożywać codziennie odpowiednie ilości wapnia.
Pamiętaj, że zapotrzebowanie na wapń zmienia się wraz z wiekiem i jest magazynowany do 30 roku życia.

Największą ilość wapnia potrzebują dzieci, młodzież w wieku 14-18 lat oraz kobiety po 50. roku życia. W ciągu życia kości ulegają ciągłej przebudowie. Wapń jest pobierany z układu kostnego, a jego niedobory uzupełniane wraz z pożywieniem. Jednak po 35. roku życia proces ten nie jest w pełni równoważony, co przyczynia się do słabnięcia kości.

Celem projektu „Mamy kota na punkcie mleka” jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Dzięki ciekawej formie komunikacji dzieci mają okazję przekona
się jakie korzyści niesie wprowadzanie mleka i jego przetworów do codziennej diety. Do programu można się jeszcze zgłasza
. Wystarczy wejść na stronę www.kochammleko.pl i wypełni
formularz zgłoszeniowy zmieszczony w zakładce „Dołącz do nas”.

Program Mamy kota na punkcie mleka jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Biuro Prasowe Kampanii Mamy kota na punkcie mleka
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

PS
TAGI: punkcie; życia; kości; dzień; życia.; kobiety; jednak; polską; ilości; Światowy; zapotrzebowanie; formie; wzmocnienie; mleka”; pozytywnego; komunikacji; produktów; polski.; ciekawe;
 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »