Wniosek NIK do MRiRW - ubój na własny użytek wyłącznie w zakładach pod nadzorem Inspekcji

Najwyższa Izba Kontroli w Informacji o wynikach kontroli „Działania organów administracji rządowej na rzecz bezpieczeństwa żywności”, opublikowanej na stronie internetowej NIK w dniu 12 lipca 2016 roku, we wnioskach pokontrolnych wniosła do MRiRW o podjęcie działań mających na celu wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących produktów pochodzenia zwierzęcego. Zgodnie z sugerowanymi zmianami rolnicy mieliby obowiązek dokonywania uboju zwierząt gospodarskich na użytek własny, wyłącznie w zakładach pozostających pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej.

W odpowiedzi skierowanej do NIK, MRiRW przekazało swoją opinię o zasadności pozostawienia rolnikom możliwości dalszego pozyskiwania mięsa w gospodarstwie, przeznaczonego na użytek własny.

Nie mniej jednak, MRiRW mając na uwadze powyższe zwraca się do szerokiego grona podmiotów, działających w branży rolniczej o przekazywanie ewentualnych propozycji rozwiązań wraz ze szczegółowym uzasadnieniem, które mogłyby się przyczynić do wzmocnienia nadzoru nad pozyskiwaniem mięsa w gospodarstwie na użytek własny. Prosi również o zgłaszanie informacji dotyczących trudności w realizacji obecnie obowiązujących zasad dotyczących pozyskiwania mięsa w gospodarstwie z przeznaczeniem na własne potrzeby.

Biuro WIR

 


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: użytek; inspekcji; dotyczących; zakładach; mięsa; wyłącznie; gospodarstwie; wniosek; pozyskiwania; własny; kontroli; informacji; działających; podmiotów; ; branży; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »