Obrazy z końmi – dekoracja osadzona w polskiej tradycji

 

Co takiego, obok malowniczych pejzaży i historycznych bitew, bardzo często przedstawiają namalowane przez polskich artystów obrazy? Konie w galopie, konie, na których siedzą żołnierze lub sielskie sceny rodzajowe ukazujące pasące się na łąkach źrebaki. Mistrzami w portretowaniu tych zwierząt byli z pewnością Kossakowie. Ich dzieła znajdują się w muzeach lub kolekcjach prywatnych, ale jeśli chcielibyśmy się cieszyć pięknymi przedstawieniami, możemy sobie zafundować drukowane na płótnie obrazy, którymi ozdobimy nasz dom.
 
obraz konie w galopie
Konie odegrały istotną rolę w kulturze i historii naszego kraju. Brały udział nie tylko w bitwach. Pomagały również na roli w najcięższych pracach, a także umożliwiały pokonywanie długich dystansów w krótkim czasie. Nic dziwnego, że były tak chętnie portretowane przez wybitnych artystów malarzy. Zwierzęta te były bardzo dobrze znane na naszych terenach, o czym najlepiej świadczy definicja z pierwszej polskiej encyklopedii „Nowe Ateny” wydanej w pierwszej połowie XVIII wieku, która brzmiała: „Koń jaki jest, każdy widzi”. Jeśli więc chcemy udekorować nasze wnętrze ozdobą, która jest silnie związana z tradycją i historią, lub po prostu kochamy te wyjątkowo piękne zwierzęta, powinniśmy zafundować sobie drukowane na płótnie obrazy koni. Czarno białe, kolorowe lub imitujące malarstwo wizerunki – wybór należy do Was.
 
Malownicze obrazy - konie w galopie
Czasami wystarczy tylko jeden akcent dekoracyjny, by całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd pokoju. Znakomitym przykładem są wielkoformatowe, niezwykle dynamiczne w wyrazie obrazy. Konie w galopie, ukazane podobnie jak na płótnie Chełmońskiego „Czwórka”, staną się zapierającą dech w piersiach ozdobą wnętrza. Możemy wybrać zdjęcie lub zdecydować się na przedstawienie, które imituje malarstwo olejne. Prawdziwe obrazy, które chcielibyśmy kupić w galerii, z pewnością będą wymagać od nas większego nakładu finansowego. Te drukowane na płótnie są równie efektowne, a nie nadwyrężą naszego domowego budżetu. Innym pomysłem jest tryptyk. Kompozycja podzielona na trzy części to świetny pomysł do przestronnego salonu. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy być pewni, że aranżacja wystroju zmieni się dzięki temu o 180 stopni. Efekt końcowy będzie zależał od tego, na jaki pejzaż postawimy. Konie mogą galopować na tle morskiego wybrzeża, polnej łąki lub malowniczych, dzikich stepów. Wybierzmy krajobraz, który najbardziej przypadnie nam do gustu.
obraz kon arabski
 
Portrety do niewielkiego pokoju
Jeśli nie dysponujemy przestronnym salonem lub szukamy ozdoby do niewielkiej sypialni czy pokoju gościnnego, postawmy na nieco mniejszy, ale bardzo wyrazisty obraz. Biały koń zaprezentowany na intensywnie czarnym tle to świetny sposób na to, by nadać wyrazu pomieszczeniu, które do tej pory nie odznaczało się niczym szczególnym. Skoro wybieramy mały format płótna, zamiast całopostaciowego wizerunku postawmy na sam portret. Konie to niezwykle piękne zwierzęta o bardzo mądrych, zjawiskowych oczach, dlatego takie przedstawienie będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli czarno-biała kompozycja jest dla nas zbyt surowa w wyrazie, zdecydujmy się na podobiznę zwierzęcia zaprezentowaną na tle błękitnego nieba, łąki lub pola. Do salonu proponowaliśmy tryptyk. W przypadku kameralnego pokoju możemy poprzestać na jednym obrazie lub zdecydować się niewielki dyptyk złożony z dwóch korespondujących ze sobą portretów.
 
Sielankowy widok, który uspokaja
Nic tak nie uspokaja, jak spędzanie czasu na łonie natury i udowadniają to nawet liczne badania naukowe. Widok zieleni, łąk i lasów, sprawia, że od razu czujemy się bardziej zrelaksowani i wypoczęci. Nawet jeśli nasz dom znajduje się z dala od miasta i otoczeni jesteśmy przyrodą, nic nie stoi na przeszkodzie, by malowniczy widok wprowadzić także do naszego wystroju. Nie zawsze mamy do czynienia z ładną, słoneczną pogodą. Czasami jest mgliście, pochmurnie lub deszczowo, a pogodny obraz w pokoju sprawi, że będzie nam towarzyszyć znakomita atmosfera. Jakie więc proponujemy obrazy? Konie arabskie, pasące się na soczyście zielonym pastwisku, staną się niezwykle sielankowym przedstawieniem, dzięki któremu aranżacja nabierze o wiele bardziej pogodnego wyrazu. Taka kompozycja sprawdzi się także w pokoju dzieci, które kochają zwierzęta. A jeśli prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne i wynajmujemy pokoje letnikom, takie obrazy zawieszone na ścianach staną się idealnym dopełnieniem rustykalnego wystroju.
 
czarno biały obraz koni
Nie musimy robić wiele, by zamienić zwykłe wnętrze w efektowny pokój. Znakomicie udowadniają to zaproponowane przez nas obrazy koni. Czarno białe zdjęcia, malownicze kompozycje czy przepiękne portrety tych zwierząt to przepis na aranżację, która zachwyci nie tylko domowników, ale również odwiedzających nas gości czy letników.  
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

obraz konie w galopie
TAGI: obrazy; jeśli; bardzo; możemy; pokoju; płótnie; które; niezwykle; staną; także; kompozycja; naszego; drukowane; polskiej; będzie; która; wnętrze; również; obrazy; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »