John Deere gotowy na Agro Show 2017

Ciągnik JD 6250R ciężka orkaW dniach 22-25 września w Bednarach odbędzie się kolejna edycja międzynarodowej wystawy rolniczej Agro Show;
Na stoisku John Deere na zwiedzających czekać będą nowości: ciągniki 6250R, w pełni zautomatyzowany kombajn serii S700, nowa prasa zwijająca oraz nowe modele ciągników 5E;
Amerykański producent z okazji 180 lat marki John Deere przewidział również konkursy i urodzinowy tort (piątek, sobota, niedziela o 13:30).

Już od 22 września w Bednarach koło Pobiedzisk, odbędzie się kolejna edycja międzynarodowej wystawy rolniczej Agro Show. W tym roku John Deere przygotował dla zwiedzających szereg atrakcji i nowości, w tym nowe ciągniki 6250R, w pełni zautomatyzowany kombajn serii S700, konkurs na temat historii JD, obecność kowala na stoisku, czy tort urodzinowy z okazji 180 lat amerykańskiego producenta.

Agro Show to coroczne wydarzenie, które jest doskonałą okazją dla wystawców z branży rolniczej, do zaprezentowania najnowocześniejszych produktów i nowej oferty. Nie inaczej będzie w tym roku, kiedy to w dniach 22-25 września Bednary po raz kolejny staną się na kilka dni stolicą polskiego rolnictwa. Co dla swoich fanów przygotowała marka John Deere?

Z Mistrzostw Europy prosto na Agro Show

Jedną z najważniejszych atrakcji na stoisku nr 180 amerykańskiego producenta, będzie możliwość zobaczenia nowych modeli ciągników 6250R, które były bolidami podczas Mistrzostw Europy Operatów rozgrywanych w czerwcu we Francji. Reprezentantem Polski podczas tej imprezy był Bartłomiej Grzybek, rolnik z Tarnówki, którego nie może zabraknąć podczas Agro Show. Opowie on o swoich wrażeniach z jazdy ciągnikiem 6250R oraz zaprezentuje jego sposoby optymalnych ustawień ciągników rolniczych. Prezentacje odbędą się w dniach 22-24.09 trzy razy dziennie, w godzinach: 10:30, 12:00, 14:00.

Najnowsze modele ciągników wyposażone są w joystick Command Pro, dzięki któremu prędkość maksymalną można osiągnąć za jednym przesunięciem joysticka, a do sterowania podnośnikiem, WOM, zaworami SCV, AutoTrac (satelitarny system automatycznego prowadzenia) i innymi funkcjami, służy 11 programowalnych przycisków. Sterowanie za pomocą joysticka, możliwe jest przy prędkości maksymalnej, aż po zatrzymanie ciągnika. Gdy dodamy do tego, że maksymalna moc ciągnika to 300 KM, zrozumiemy, że obok takiej maszyny nie sposób przejść obojętnie i jest to pozycja obowiązkowa na Agro Show dla wszystkich fanów dużego sprzętu rolniczego.

W pełni zautomatyzowany kombajn

Na Agro Show, John Deere zaprezentuje również w pełni zautomatyzowany kombajn serii S700, który oferuje rolnikom znacznie lepsze rozwiązania w dziedzinie inteligentnych technologii czy zarządzania danymi, a także wyższy poziom komfortu dla operatorów kombajnu. Nowa maszyna jest bardziej inteligentna dzięki automatycznej regulacji i kalibracji wielu parametrów. Do tego zwiększona została wytrzymałość i sprawność zespołów żniwnych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie wydajności nieporównywalnej z żadną inną maszyną na rynku.

Nowa prasa zwijająca zmiennokomorowa

Kolejną nowością będzie nowa prasa zwijająca zmiennokomorowa, która nadaje się do regularnej eksploatacji przy średniej ilości plonów lub w okresach szczególnego natężenia prac wymagających dzień po dniu dużej prędkości i wydajności oraz wysokich mocy przerobowych. Dostępna w standardzie najszersza na rynku podłoga, wykorzystująca mechanizm o kinematyce równoległej, umożliwia operatorowi błyskawiczne usuwanie zatorów bez konieczności wychodzenia z kabiny ciągnika.

Nowe modele ciągników serii 5E

Na stoisku John Deere będzie można również zapoznać się z nowymi modelami ciągników serii 5E. Dla zwiedzających zaprezentowany zostanie model 5075E, który podobnie jak dwa inne modele(5058E, 5067E) posiada silnik dopasowany do normy Stage IIIB. Inne zmiany wprowadzone względem poprzednich modeli to między innymi nowa przekładnia, bogatsze oświetlenie, modulacja PowrReverser, układ hydrauliczny oraz nowa konsola po prawej stronie bardzo przestronnej kabiny.

Opryskiwacz samojezdny 4050i z karbonową belką

Ostania zaprezentowana nowość to opryskiwacz samojezdny 4050i. Jest on jednym z dwóch nowych modeli, które będą w najbliższych miesiącach wprowadzone przez John Deere(drugi to 4040i). Prezentowana maszyna została wyposażona w belkę z włókna węglowego, co pozwala na zwiększenie wydajności pracy oraz zmniejszenie stopnia ugniatania gleby. Do tego nowe modele posiadają układ zasysania cieczy roboczej PowrSpray w wersji podstawowej oraz nową przekładnię QuadControl przejętą z opryskiwaczy samojezdnych produkowanych w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie wprowadzone zmiany mają na celu zwiększenie wydajności napełniania i płukania, których czas został skrócony o 50 procent.

Konkursy i urodzinowy tort

W 1837 roku kowal John Deere dzięki swojej pomysłowości i pracowitości stworzył samooczyszczający się pług, który okazał się doskonałym narzędziem pracy na ciężkich glebach amerykańskich prerii i przełomem dla rolnictwa. Tak zaczynały się początki marki, która w tym roku świętuje swoje 180 lecie. - Z tej okazji zapraszamy wszystkich zwiedzających w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 13:30 na nasze stoisko. Czekać tam będzie jubileuszowy tort i nastąpi uroczyste zdmuchiwanie świeczek oraz poczęstunek jubileuszowym tortem – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska.

Nie zabraknie również konkursów dla fanów. Na stoisku John Deere warto szukać dużych tablic, na których będą zamieszczone fakty, ilustracje i daty związane z bardzo bogatą, długą historią amerykańskiej marki. Mogą one okazać się bardzo pomocne przy udziale w konkursach wiedzy, które będą się odbywały w ciągu dnia. Atrakcją będzie również obecność kowala, który będzie wyrabiał pamiątkowe przedmioty i pozwoli przenieść się na moment do historii polskiej wsi, której maszyny John Deere są nieodłączną częścią.

Ciągniki John Deere najwyżej oceniane przez polskich rolników w badaniu NBOR

Wszyscy, którzy odwiedzą stoisko John Deere nr 180, będą mogli zapoznać się w szczegółach z pierwszymi w branży rolniczej wynikami Niezależnego Badania Opinii Rolników (NBOR) na temat użytkowanych w Polsce ciągników rolniczych.
Badanie NBOR prezentuje najlepiej cenione marki w sześciu kategoriach: funkcjonalność, niezawodność, ergonomia i bezpieczeństwo, estetyka, cechy jakościowe i nie jakościowe. Ciągniki marki John Deere zostały najwyżej ocenione aż w pięciu kategoriach. Autorzy badania zebrali oceny ciągników różnych marek od rolników z całej Polski i dzięki temu jest ono obecnie najbardziej obiektywną oceną dostępną w branży maszyn rolniczych. Nawet branża samochodowa nie dysponuje takimi danym, dlatego dla rolników jest to bardzo pomocne źródło informacji w trakcie wyboru marki ciągnika.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Ciągnik JD 6250R ciężka orka
TAGI: ciągników; będzie; będą; również; dzięki; zwiedzających; rolników; stoisku; wydajności; modele; zautomatyzowany; które; bardzo; pełni; który; wprowadzone; u;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »