shiuz__750 x 100 px_1

Zniesienie zakazu importu jaj konsumpcyjnych z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

W związku z pozytywnym wynikiem audytu przeprowadzonego w dniach 10-15 grudnia 2018 r. przez przedstawicieli emirackich służb weterynaryjnych, władze emirackie ponownie otworzyły rynek na import jaj konsumpcyjnych z Polski. Tym samym zniesiony został zakaz wprowadzony w lipcu 2017 r. w związku z zanieczyszczeniem polskich jaj bakteriami Salmonelli. Stosowna informacja w tym zakresie wraz z obowiązującymi wymogami weterynaryjnymi została przekazana przez władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do odpowiednich organów kontroli importu we wszystkich emiratach.

Po wizycie delegacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 17-18 lutego 2019 r. uzgodniony został również nowy wzór świadectwa dla jaj i produktów jajecznych wywożonych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oprócz świadectwa zdrowia przesyłce jaj konsumpcyjnych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich towarzyszyć mają wyniki badań wykonanych w urzędowych laboratoriach potwierdzających brak Salmonelli w wywożonych produktach. Dokument wraz z wymogami weterynaryjnymi dotyczącymi przesyłek dostępny jest na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz u Powiatowych Lekarzy Weterynarii.

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zjednoczonych; arabskich; konsumpcyjnych; importu; emiratów; zniesienie; świadectwa; wywożonych; wymogami; zakazu; dniach; został; weterynaryjnymi; związku; emiratów; polski; władze; prze;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »