Zmiana terminu kontroli dywersyfikacji upraw

Termin kontroli dywersyfikacji upraw w ramach zazielenienia w kampanii 2016 r. został przesunięty na okres od 1 czerwca do 31 lipca br.

Fot. Pole uprawne

Fot. Pole uprawne

W trakcie kontroli dywersyfikacji upraw Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa weryfikuje czy w tym czasie rośliny są  uprawiane i zajmują określony odsetek powierzchni gruntów ornych. Kontrola przeprowadzana jest zarówno na podstawie obecności uprawy, jak i na podstawie jej pozostałości znajdujących się na polu po zbiorze.

Dotychczas termin takich kontroli ustalony był od dnia 15 maja do dnia 15 lipca. Konieczność przesunięcia wynika m.in. z faktu wydłużenia terminu składania wniosków o płatność do 15 czerwca 2016 r. i umożliwienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzenia działań kontrolnych.

W celu zmiany tego terminu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał 7 lipca br. rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie okresu obliczania udziału różnych upraw w celu dywersyfikacji upraw.

 


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Zmiana terminu kontroli dywersyfikacji upraw 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: dywersyfikacji; kontroli; rolnictwa; terminu; modernizacji; restrukturyzacji; rozporządzenie; czerwca; rozwoju; zmiana; podstawie; termin; płatność; umożliwienia; agencji; działań;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »