XXI Pałuckie Targi Rolne w Żninie

       XXI Pałuckie Targi Rolne i XV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 19 i 20 sierpnia 2017 r. 

IMG 0047 1     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. W 2017 po raz pierwszy odbyły się na terenie przyszłej inwestycji Grupy Arche (dawna cukrownia) przy ul. Kl. Janickiego (wcześniej wystawa odbywała się nad Jeziorem Czaplem). Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.
 
     W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców. Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających. W tym roku - jak ocenia członek komitetu organizacyjnego Marek Olejnik - gości było rekordowo dużo (znacznie więcej niż w latach poprzednich).
 
     Na XV Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i wybrani z województwa kujawsko-pomorskiego prezentowało na terenie wystawy drobnego inwentarza około króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów (lista laureatów: http://palukitv.pl/paluckie-targi-rolne/2017/puchary.html).
 
     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Grupa Arche z Warszawy oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.
     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.
 
     Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl w zakładce Pałuckie Targi Rolne (rok 2017).
 
fot. Remigiusz Konieczka, tygodnik Pałuk

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

IMG 0047 1
TAGI: pałuckie; zwierząt; odbyły; wystawa;  ; Żninie; organizowana; impreza; samych; prezentowało; terenie; wystawców; wystawie; hodowlanych; pałucka; więcej; targów; liczne; podcz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »