XIX Pałuckie Targi Rolne w Żninie

XIX Pałuckie Targi Rolne i XIII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 22-23 sierpnia 2015 r.
dsc03029 amPałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie nad Jeziorem Czaplem. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających, jest także więcej firm prezentujących swoje oferty. W tym roku było ich prawie 400, a tym wystawcy z Niemiec i Litwy.

Na XIII Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych pokazano 50 sztuk świń od hodowców z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, 16 sztuk krów oraz cielęta. Na wystawie drobnego inwentarza pokazano około 2.000 sztuk zwierząt, w tym: ok. 300 królików, ok. 40 szynszyli, ok. 200 ptaków egzotycznych, ok. 160 gołębi i ok. 1.000 sztuk drobiu. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy, m.in. pokazy pracy maszyn na polu pokazowym. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów (lista laureatów: http://palukitv.pl/paluckie-targi-rolne/2015/puchary.html).

Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą Urzędu Miejskiego w Żninie oraz firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.

Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl w zakładce Pałuckie Targi Rolne.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

dsc03029 am
TAGI: pałuckie; Żninie; zwierząt; hodowlanych; pokazano; wystawie; wystawców; maszyn; samych; organizowana; wystawa; odbyły;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »