Wystawa Światowa EXPO 2015 ze stroną internetową na najwyższym poziomie


Celem strony internetowej stworzonej przez agencję Migomedia z okazji znanej wystawy Expo 2015 jest przedstawienie Polski na światowym rynku z jak najlepszej strony. Do zadań Migomedia należało kompleksowe wykonanie strony, w tym opracowanie struktury serwisu, zaprojektowanie makiet użyteczności, projektowanie graficzne oraz wdrożenie strony wraz z wersją responsywną.


Głównymi funkcjonalnościami jakie zostały wdrożone na stronie internetowej są: książka kucharska, baza firm, wyszukiwarka, aktualności, automatyczne i atrakcyjne graficznie doładowywanie się zawartości strony głównej podczas jej przewijania.


„Najważniejszym wyzwaniem było atrakcyjne przedstawienie informacji tekstowych i aktualności na stronie głównej. Strona pełni rolę wizerunkową i informacyjną, więc przejrzysta i atrakcyjna graficznie prezentacja treści jest tu kluczowa. EXPO 2015 odbywa się w Mediolanie – stolicy mody, wiec agencji Migomedia zależało, by strona była intuicyjna, przejrzysta, ale też dizajnerska, by wyróżniała się wyglądem i szatą graficzną wśród innych witryn informacyjnych. Agencja Migomedia doradziła nowoczesny układ kafelkowy, który atrakcyjnie prezentuje się nie tylko na komputerach, ale też na tabletach czy smartfonach. Mianowicie aktualności występują w formie różnokolorowych kafli, które są czytelne i przejrzyste oraz przyciągają uwagę osób, które odwiedzają stronę http://expo.gov.pl” – mówi Michał Hryniszyn, prezes agencji Migomedia.


Tegoroczna wystawa Expo odbywa się w Mediolanie, a hasło przewodnie wydarzenia brzmi „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Poruszane tematy związane są m.in.: z wyżywieniem, zdrowym odżywianiem, brakiem żywności w niektórych regionach świata czy GMO.


Z uwagi na tegoroczną tematykę wystawy EXPO, w serwisie zostały także wdrożone dedykowane moduły takie jak książka kucharska i baza firm. Książkę kucharską pt. Apetyt na Polskę” można bezpłatnie pobrać ze strony www w formie PDF, E-PUB bądź MOBI. Znajdują się w niej przepisy ilustrowane pięknymi zdjęciami. Drugą funkcjonalnością jest baza firm, w której znajduje się spis producentów wyrobów spożywczych oraz polskich producentów maszyn i technologii dla branży rolno-spożywczej. Moduł ten ma wspierać polską przedsiębiorczość i jest skierowany do zagranicznych firm, które mogą być zainteresowane współpracą z polskimi producentami.


Strona oczywiście posiada wersję responsywną, dzięki czemu prawidłowo wyświetla się na urządzeniach mobilnych typu tablet czy smartfon, dostosowując zawartość i wygląd do rozmiaru ekranu, na którym jest przeglądana / wyświetlana.
Ekspozycje 147 krajów można oglądać do 31 października 2015, a efekty pracy Migomedia zobaczyć na http://expo.gov.pl

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: strony; wystawa; które; aktualności; atrakcyjne; książka; stronie; producentów; odbywa; Światowa; najwyższym; formie; można; ; agencji; zos;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »