Wystąpienie w sprawie konferencji sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

IMG 3084W dniu 12 maja 2016 r. Zarząd KRIR wystapił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi informując, że w dniu 5 maja 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja zorganizowana przez Pana Jarosława Sachajko (Kukiz’15), Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. „Zrównoważona koncepcja rozwoju obszarów wiejskich. Próba rozwiązania aktualnych problemów występujących w polskim rolnictwie”.

Samorząd rolniczy przekazał informacje, że uczestnicy konferencji Przewodniczącego Komisji RiRW Sejmu RP Jarosława Sachajko (Kukiz’15) pt. jw. dotyczącej diagnozy problemów polskiego rolnictwa oczekiwali propozycji konkretnych rozwiązań wskazanych problemów w związku z bardzo trudną sytuacją na rynkach rolnych, w tym rynku mleka i wieprzowiny. Do Sali Kolumnowej Sejmu RP przyjechało wielu rolników z całego kraju, w tym ok. 70 osób reprezentujących samorząd rolniczy, mając nadzieję na uzyskanie informacji na temat propozycji rozwiązań legislacyjnych. Z zaskoczeniem i oburzeniem przyjęli tematy wystąpień na konferencji, np.: Skażenie ukryte w żywności, Ludobójstwo na talerzu, Siny płyn zwany mlekiem, szczególnie, że Polska jest znaczącym eksporterem żywności – w 2015 r. wynosił on 23,6 mld euro – a sytuacja na rynkach rolnych jest obecnie bardzo trudna.

Zdaniem samorządu rolniczego możliwe skutki tej konferencji, sprowadzającej się do przedstawienia nieprawdziwych informacji na temat rzekomej szkodliwości polskich produktów rolnych, mogą być bardzo niekorzystne, mogą zaszkodzić również wytężonym działaniom resortu rolnictwa i polskich placówek dyplomatycznych na rzecz pozyskania nowych rynków zbytu dla polskich artykułów rolno-spożywczych. 

W związku z powyższym, samorząd rolniczy zawnioskował do Ministra podjęcie odpowiednich kroków w tej kwestii i przekazał w załączeniu tematy wystąpień.


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

IMG 3084
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; rozwoju; komisji; problemów; konferencji; polskich; bardzo; związku; rozwiązań; propozycji; przekazał; rolniczy; wystąpienie; konferencji; ; ; tematy; samorząd; rolnych; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »