Wyjazd studyjny

W dniach od 1 do 4 października br. odbył się wyjazd studyjny członków Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz rolników powiatu grodziskiego do Szczecina – Kopenhagi – Świnoujścia i Międzyzdrojów. W drodze do Szczecina Rada Powiatowa odwiedziła „Dworek Tradycja”, położony w niewielkiej wsi Bełczna. Dom cieszy się ponad 300-letnią tradycją i jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie wytwarza się pierniki szczecińskie. W Szczecinie rolnicy zwiedzili Cmentarz Główny największy w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie i jeden z największych na świecie, mający powierzchnię 172,33 ha. W Kopenhadze przedstawiciele Rady Powiatowej zobaczyli pomnik Kopenhaskiej Syrenki, fontannę bogini Gefion, oraz Katedrę Najświętszej Marii Panny. Największą atrakcją była możliwość zobaczenia Siedziby Konfederacji Przemysłu Duńskiego w Kopenhadze. W Świnoujściu członkowie Rady Powiatowej zwiedzali wyspę Karsibór- gdzie są doskonałe warunki do rozwoju agroturystyki, wędkarstwa i sportów wodnych. Na powierzchni 180 ha, utworzona została ostoja ptaków Karsiborska Kępa. W Międzyzdrojach była możliwość zobaczenia największych w ostatnich latach inwestycji Gminy Międzyzdroje: molo i promenada oraz centrum kulturalne z gabinetem figur woskowych. Członkowie Rady Powiatowej zobaczyli również Bunkier tajnej broni o kryptonimie V3 w Zalesiu, a drodze powrotnej odwiedzili „Sycyn pod Lipą”, Gospodarstwo Agroturystyczne, które słynie z wypieku chleba.

1

 

Katarzyna Szudra-Borowczak


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: powiatowej; wyjazd; studyjny; możliwość; drodze; największych; ; członkowie; szczecina; polsce; ; agroturystyki; ; rozwoju; warunki; doskonałe; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »