Wizyta w Berlinie

W dniu 13 grudnia 2019 r. odbyło się w Berlinie spotkanie grup roboczych z Niemiec i z Polski poświęcone zagadnieniom wspólnych zagrożeń afrykańskim pomorem świń (ASF) na obszarach przygranicznych obu krajów.

Inicjatorem wizyty był Główny Lekarz Weterynarii Niemiec a stronę polską reprezentował Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.

W pracach zespołu roboczego wzięli udział eksperci w dziedzinie weterynarii i łowiectwa oraz przedstawiciele regionalnych służb weterynaryjnych obydwu stron.

Podczas spotkania omówiono zagadnienia techniczne dotyczące wymiany informacji oraz utrzymywania kontaktów roboczych dotyczących strategii działań związanych z profilaktyką i zwalczaniem ASF. Ustalono, że kolejne spotkanie na poziomie głównych lekarzy weterynarii odbędzie się w styczniu 2020 r.

Wizyta w Berlinie

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

20191213 Polish German ASP PreventionTask Force ASP Berlin
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: weterynarii; berlinie; roboczych; niemiec; wizyta; spotkanie; służb; weterynaryjnych; obydwu; kontaktów; spotkania; omówiono; zagadnienia; techniczne; dotyczące; wymiany; informacji; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »