Wizyta delegacji resortu rolnictwa w Chinach

Rozmowy polsko-chińskie
Fot. Spotkanie w...

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Pan Andrzej Chodkowski towarzyszył w dniach 2-4 maja br. Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panu Krzysztofowi Jurgielowi podczas wizyty w Chińskiej Republice Ludowej.

W dniu 4 maja w Pekinie polska delegacja spotkała się z przedstawicielami władz chińskich, odpowiadającymi za sprawy rolnictwa, weterynaryjno-fitosanitarne oraz rolno-spożywcze. Podczas spotkania stronie chińskiej przewodniczył Wiceminister Rolnictwa CHRL Qu Dongyu. Omówiony został aktualny stan polsko – chińskiej współpracy w obszarze rolnictwa. Strona polska podkreśliła, że Chiny znajdują się na liście priorytetowych państw w promocji gospodarczej Polski i polskie władze liczą na kontynuację intensywnego dialogu ze stroną chińską w dziedzinie rolnictwa na różnych szczeblach. Ponadto Minister Jurgiel odniósł się do kwestii uzyskania dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku chińskiego, wyrażając nadzieję na sprawne procedowanie i szybkie zakończenie procedur w szczególności dla świeżych jabłek, mięsa wieprzowego i wołowego.

Tematyka dostępu polskich produktów rolno-spożywczych na rynek chiński została również poruszona podczas spotkania z szefem Głównego Urzędu Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny ChRL (AQSIQ) Zhi Shupingiem. Zhi Shuping podkreślił,że spełnianie chińskich wymogów jakości i bezpieczeństwa dla importowanej żywności jest warunkiem decydującym o obecności importowanych produktów na rynku chińskim, wskazując jednocześnie przy tym na duże możliwości dla polskiej żywności na tym rynku.     

 


Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

wizyta w chinach rozmowy w pekinie 640x380,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; produktów; podczas; chińskiej; dostępu; rolno-spożywczych; żywności; polska; wizyta; polskich; chinach; resortu; spotkania; delegacji; ochrony; jabłek; ; świeżych; szc;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »