Wiosenna ochrona rzepaku - wybierz sprawdzone rozwiązania!

field of rapeseeds 474558 1920Ochrona każdej rośliny polowej w okresie jego wczesnego dojrzewania jest szczególnie ważna. Od odpowiedniej pielęgnacji w tym momencie rozwoju rośliny zależy jej dalszy rozrost i co za tym idzie – jego owoce. Chcąc zmaksymalizować ilość i jakość plonu, należy dobrze zadbać o swoją uprawę w kluczowych momentach okresu wegetacyjnego.

Chroń swój rzepak z Fusilade

Rzepak jest bardzo podatny na wpływ wywierany przez chwasty i samosiewy innych roślin. Jeżeli rolnik pozwoli rozrosnąć się niepożądanym roślinom, może doprowadzić do osłabienia rozwijającego się rzepaku i w efekcie utraty znacznej ilości plonu. Aby temu zapobiec, należy działać prewencyjnie (głównie jesienią, kiedy rzepak ozimy przechodzi przez kluczową fazę rozwoju), ale również doraźnie (na wiosnę, kiedy na polu uprawnym oprócz rzepaku zielenią się także inne pędy, których nie udało się wyplenić jesienią). W obu przypadkach z odsieczą przybywa Fusilade.

 

Fusilade

Fusilade to wysokiej jakości herbicyd firmy Syngenta, chroniący pola uprawne przed inwazją chwastów. Jego skład jest innowacyjny. Łączy w sobie substancję biologicznie czynną (fluazyfop-P-butylu) i substancje wspomagające ISO-link. Taka mieszanka gwarantuje wysoką skuteczność w zwalczaniu roślin niepożądanych, bez wywierania negatywnego wpływu na roślinę uprawianą.

 

Przed Fusilade nie uchronią się nawet najbardziej wytrzymałe chwasty i samosiewy innych zbóż. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii ISO-link, zabieg ten pozwala na dotarcie także do roślin o specyficznej budowie, np. pokrytych włoskami czy woskiem, wchłaniając się w ich powierzchnię. Po dostaniu się w strukturę liści przechodzi wzdłuż łodygi aż do korzenia, osłabiając go i hamując tym samym rozwój całej rośliny. Fusilade jest niezwykle skuteczny w okresie suszy, a przy tym odporny na opady atmosferyczne. I co najważniejsze – działa szybko, w krótkim czasie uwalniając pole uprawne od niechcianych „gości”.

 

Zastosowanie Fusilade

Fusilade doskonale sprawdza się w ochronie rzepaku, ale nie tylko. Oprócz rzepaku chroni również blisko 80 innych roślin uprawnych, co czyni go niesamowicie uniwersalnym środkiem chwastobójczym. Dobrze sprawdza się także w ochronie jagodników, drzew owocowych, roślin strączkowych, wszelkiego rodzaju warzyw, jak również roślin zielarskich, ozdobnych i wielu innych.

W starciu z Fusilade chwasty jednoliścienne nie mają żadnych szans. Po zastosowaniu tego zabiegu uprawa rzepaku będzie wolna od samosiewów roślin polowych, chwastów jednoliściennych jednorocznych (takich jak chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, włośnica zielona, włośnica sina) oraz chwastów jednoliściennych wieloletnich (perz właściwy, wiechlina zwyczajna).

Fusilade stosuje się w celu usunięcia chwastów, ale co ważne – dopiero po ich wzejściu. Fusilade działa bowiem nalistnie. Można go stosować w połączeniu z innymi środkami ochrony roślin.

W zależności od tego, z jakimi roślinami ma uporać się Fusilade, należy stosować jego różne ilości. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na etykiecie Fusilade.

 

Jak na dłoni: etykieta Fusilade

Etykieta Fusilade jest przejrzysta i prosta w odbiorze. Zawiera wszystkie informacje dotyczące stosowania produktu, ale również zalecenia zachowania środków ostrożności. Czytając etykietę można poznać dokładny skład Fusilade i zakres jego stosowania. Dodatkowo na etykiecie zawarte są sugerowane terminy użycia, co znacznie ułatwi jego stosowanie.

 

Cena Fusilade – na każdą kieszeń

Kolejną zaletą Fusilade jest jego cena. Biorąc pod uwagę możliwość jego wszechstronnego wykorzystania, składniki dobrane z najwyższą starannością i skuteczność działania – jego cena jest naprawdę niewygórowana. Fusilade to środek, który zasługuje na miejsce w każdym gospodarstwie.

931ml milk

field of rapeseeds 474558 1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: fusilade; rzepaku; roślin; ; również; ochrona; należy; chwasty; także; innych; dobrze; etykiecie; informacje; rzepak; samosiewy; zastosowaniu; chwastów; włośnica; wiosenna; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »