shiuz__750 x 100 px_1

Wigilijne spotkania Radców Rolnych Ambasad

Przedświąteczne spotkanie Radców Rolnych Ambasad dobyło się dziś w Warszawie, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest to tradycyjne wydarzenie odbywające się corocznie, od 2002 roku pod patronatem Rektora SGGW.

Fot. Wystapienie ministra Krzysztofa Jurgiela

Fot. Wystapienie ministra Krzysztofa Jurgiela

W tym roku jego gospodarzem był ambasadora Holandii Rona van Dartela, który poinformował, że podczas spotkania swoje żywnościowe specjały zaprezentowało 18 krajów świata.

– Cieszę się dzisiejszej możliwości rozmów z Państwem i degustacji wspaniałych potraw z wielu krajów. Pragnę także podziękować za konstruktywną współpracę na rzecz rolnictwa i rozwoju wymiany handlowej towarami rolno-spożywczymi – powiedział w swoim wystąpieniu minister Krzysztof Jurgiel.

W spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści, przedstawiciel instytucji działających w obszarze rolnictwa, władze SGGW oraz wykładowcy uczelni. Minister Jurgiel podziękował rektorowi SGGW, prof. dr. hab. Wiesławowi Bielawskiemu za to, że po raz kolejny dyplomaci mogą spotkać się w murach najstarszej rolniczej szkoły wyższej w Polsce i czwartej tego typu uczelni w Europie.

– Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie szczególnie ważne. Minęły dwa lata, odkąd objąłem stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Był to czas wytężonej pracy, w którym udało się wiele osiągnąć. Celem naszych działań jest budowanie potencjału gospodarczego Polski i podnoszenie jakości życia Polaków – zaznaczył minister Jurgiel i podkreślił, że rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich stanowią niezmiennie jeden z priorytetów Rządu, wpisany do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Minister przypomniał, że mijający rok był czasem intensywnych działań na forum Unii Europejskiej.

– Teraz rozpoczęliśmy ważne dyskusje nad przyszłym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej. Przyjęty dwa tygodnie temu przez Komisję Europejską komunikat „Przyszłość rolnictwa i produkcji żywności” stanowi ważny punkt w dyskusji nad tym, aby najstarsza wspólna polityka UE pozostała aktualna teraz i w przyszłości, aby była zgodna ze swoimi celami traktatowymi i zdolna do sprostania wyzwaniom, jakie stoją przed europejskim rolnictwem. Osobiście jestem zdania, iż niesłychanie ważne jest, aby Wspólna Polityka Rolna zapewniała równe warunki konkurencji i równe traktowanie rolnikom we wszystkich państwach członkowskich. Jestem przekonany, że dzięki prostszym zasadom i bardziej elastycznemu podejściu WPR będzie w jeszcze większym stopniu wspierać rolników i zrównoważony rozwój obszarów wiejskich – mówił szef polskiego resortu rolnictwa.

Doceniając prezentowane dziś zagraniczne potrawy minister Jurgiel podkreślał, że polska żywność kupowana jest na całym świecie i ceniona za wysoką jakość i smak. Dziękował także dyplomatom za zaangażowanie we wspólne działania na rzecz zbliżania społeczeństw i tworzenia perspektyw dla coraz większego otwierania się rynków na te dobre, polskie produkty.

Na nadchodzący świąteczny czas minister Jurgiel złożył najszczersze życzenia i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę w obszarze rolnictwa i rozwoju wsi.

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Wigilijne spotkania Radcow Rolnych Ambasad 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; minister; rolnictwa; rozwoju; jurgiel; spotkania; ; także; ambasad; rolnych; polityka; ministra; rozwój; działań; obszarów; obszarze; równe; jestem; wspó

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »