Webinarium pt. „Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi w gospodarstwie rolnym”

 

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, zaprasza na webinarium pod tytułem ,,Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi w gospodarstwie rolnym’’, które odbędzie się 13 maja 2020 r.  godz. 10:00.

Problemy z kurczącymi się zasobami wody pitnej są zauważalne coraz częściej w różnych krajach na wielu kontynentach. Niestety taka sytuacja występuje również na terenie naszego kraju, susze które od kilku lat występują w Polsce przyczyniają się do zmniejszenia zasobów wodnych. Celem organizowanego webinarium jest zwrócenie uwagi na zasoby wody występujące w naszym kraju oraz metody, które wspomagają racjonalne gospodarowanie tymi zasobami. W webinarium poruszone zostaną tematy związane z zabiegami oraz metodami ograniczającymi skutki suszy ze szczególnym uwzględnieniem:

•             retencji wód powierzchniowych;

•             zabiegów melioracyjnych;

•             zabiegów agrotechnicznych wpływających na poprawę struktury gleby;

•             nawadniania upraw.

Do udziału w webinarium zapraszamy przede wszystkim rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, szkoły rolnicze, doradców rolniczych oraz przedstawicieli samorządów lokalnych, jednostek naukowych i organizacji działających na rzecz rolnictwa.

Warunkiem udziału w internetowym seminarium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego.

 

Szczegóły: https://www.wmodr.pl/informacje/1509

 

 

 

 Źródło
 Warmińsko - Mazurska Izba Rolnicza
 http://www.wmirol.org.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: webinarium; gospodarowanie; zasobami; gospodarstwie; które; wodnymi; rolnym”; „zrównoważone; udziału; zabiegów; przede; wpływających; upraw. do; nawadniania; gleby; •&nbs;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »