Wakacje na farmach Roter Hahn

W kontakcie z naturą
Błękitne niebo, zielone łąki, roślinność w sadach i ogrodach, kolorowe kwiaty poruszane rześkim górskim wiatrem – wszystko to zachęca by pobyć na świeżym powietrzu. Letni urlop w Południowym Tyrolu, na farmie agroturystycznej Roter Hahn, to wiele możliwości wypoczynku dla całej rodziny. W czasie, gdy rodzice odprężają się np. lekturą książki dzieci mogą wyszaleć się do woli. Farma to miejsce, gdzie będą miały kontakt z naturą i wielu rzeczy się nauczą: skąd pochodzi mleko, jak smakują prawdziwe owoce i warzywa, jak opiekować się zwierzętami. Wspólnie, z rodzicami, mogą wybrać się na odkrywanie okolic pieszo lub na rowerze. Na pewno takie wakacje cała rodzina zapamięta na długo.
W Południowym Tyrolu przyrodę chłonie się wszystkimi zmysłami. Bajkowe są poranne widoki, kiedy nad dużym tarasem pojawiają się pierwsze promienie słońca. Gdy gospodyni przygotuje świeży chleb, warzywa i owoce, mleko i dżem, nic tylko się tym zajadać. Niektórych rodziców zadziwia fakt, że ich dzieci zajadają się tutaj ciepłym wiejskim mlekiem z chlebem z masłem, świeżymi jabłkami i winogronami, domowym dżemem. Nagle zapominają o płatkach kukurydzianych z czekoladą i soku pomarańczowym. Tutaj dzieci widzą, skąd się biorą jajka. W ogóle uczą się bardziej doceniać wartość i naturalność produktów spożywczych.


Życie w gospodarstwie w Południowym Tyrolu jest zgodne z naturą. Czas tu płynie nieco wolniej - dla dużych i dla małych. Urlop w gospodarstwie jest też szczególny także dlatego, że dzieci, które w domu idą spać dopiero po długim ociąganiu się, tutaj w ciągu paru minut zapadają w głęboki sen, a następnego dnia od rana są pełne energii i grzeczne.
Przyroda to jeden wielki plac zabaw dla dzieci. Tutaj każde dziecko przeżyje wiele przygód związanych z odkrywaniem tajemnic życia na farmie, zwiedzaniem okolicznych sadów i łąk, podczas wycieczek na rowerze, konno lub pieszo po górach.


W czasie, gdy dzieci beztrosko oddawać się będą poznawaniu farmy i jej otoczenia rodzice mogą zając się sobą, odprężyć się w ulubiony sposób np. korzystając z oferty SPA, których jest coraz więcej na farmach Roter Hahn lub z uroków słonecznych kąpieli nad basenem lub naturalnym stawem, których również nie brakuje w gospodarstwach.
Informacje dodatkowe:


Roter Hahn (pol. Czerwony Kogut, ang. Red Rooster) – to organizacja zrzeszająca ponad 1700 farm agroturystycznych położonych w Południowym Tyrolu. Zrzeszenie w Roter Hahn oznacza, że gospodarstwo agroturystyczne spełnia rygorystyczne standardy jakości oferowanych usług. Początkowo do Roter Hahn mogły przystąpić jedynie farmy oferujące turystom pobyty. Od 2003 r. organizacja zrzesza także farmy specjalizujące się w usługach gastronomicznych, produkcji ekologicznej żywności wysokiej jakości oraz rękodzielnictwa. Dzięki temu odwiedzający gospodarstwa agroturystyczne spod znaku Roter Hahn mają możliwość doświadczenia prawdziwego stylu życia w Południowym Tyrolu.


www.roterhahn.pl
Południowy Tyrol – To historyczna część Tyrolu położona we Włoszech, na południe od głównej grani Alp. Charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem: od imponujących lodowców na zachodzie, przez niezwykłe szczyty Dolomitów na wschodzie, aż do śródziemnomorskich winnic na południu. Łagodny klimat i ponad 300 słonecznych dni w roku stwarzają warunki sprzyjające produkcji południowo tyrolskich specjałów, takich jak jabłka, wino i speck (lokalny typ dojrzewającej szynki). 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: południowym; dzieci; wakacje; farmach; ; życia; których; agroturystyczne; słonecznych; rodzice; czasie; ; produkcji; pieszo; tyrolu; będą; organizacja; jakości; także; basenem; ozn;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »