W trosce o dzieci dołącz do programu „Mamy kota na punkcie mleka”

 

dolacz do programuWiek szkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia.


Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć m.in. produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj orzechów, nasion strączkowych, a także zdrowych tłuszczów roślinnych. Istotne jest także uwzględnienie wody, aktywności fizycznej oraz ograniczenie soli. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama produktów mlecznych jak: mleko, jogurt, maślanka, kefir, sery białe i żółte, które stanowią prawdziwą bombę witaminowo-mineralną złożoną z wapnia, magnezu, potasu, witamin z grupy B, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K) zapewniających prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Ponadto produkty mleczne są źródłem łatwo przyswajalnego białka.


Przypominamy o kolejnym, rozpoczętym roku ogólnopolskiego programu „Mamy kota na punkcie mleka” realizowanego przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt trwa cały 2018 rok, a udział w nim jest bezpłatny. Do udziału zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe (klasy I-III), które uczestniczyły w programie w zeszłych latach, jak również zapraszamy gorąco nowe szkoły, które chciałyby wprowadzić program do swojej placówki. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o wartościach mleka i produktów mlecznych oraz korzyściach z nich płynących. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.


W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.


Chcesz dołączyć do programu? Wystarczy pobrać deklarację ze strony www.kochammleko.pl z zakładki dołącz do nas, wypełnić ją i odesłać na e-mail promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.


Program „Mamy kota na punkcie mleka” został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.
Biuro Prasowe Kampanii Mamy kota na punkcie mleka
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

dolacz do programu
TAGI: punkcie; które; programu; produktów; dzieci; dołącz; trosce; mlecznych; najmłodszych; ; „mamy; programie; produkty; istotne; ponadto; zdrowego; zdrowych; polską; także; mle;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »